PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Witamy nowych uczestników!
17.12.2019

Kołobrzeg, Puławy, Racibórz, Rybnik, Stargard Gdański, Tarnów, Zabrze i Żory to nowe miasta, które przyłączyły się do zabawy. Na dziś mamy zadeklarowanych 29 samorządów – uczestników drugiej edycji Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Na zgłoszenia kolejnych miast czekamy do końca roku pod adresem aktywna@um.bydgoszcz.pl

Rowerowa Stolica Polski to przede wszystkim dobra zabawa, promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, troska o czyste powietrze, propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej oraz jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, a także wdrażanie idei smart city  w miastach.

Jak informowaliśmy, udział w zabawie potwierdziły już miasta, które uczestniczyły w pierwszej edycji: Biała-Podlaska, Białystok, Bydgoszcz, Chorzów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Kielce, Koszalin, Leszno, Łomża, Nowa Sól, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski,Płock, Przemyśl, Suwałki, Świętochłowice, Toruń i Włocławek.

Przypominamy, że zmienia się termin zabawy. W 2020 roku będziemy kręcić kilometry w maju. Warto też podkreślić, że udział w akcji, zarówno dla miast, jak i dla uczestników jest całkowicie bezpłatny! Kilometry kręcimy przy użyciu darmowej aplikacji „Rowerowa Stolica Polski”. Miasto, które wygra rywalizację otrzymuje przechodni Puchar. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu zwycięskiego miasta. Dodatkowo, dzięki udziałowi w akcji, każde miasto po zakończeniu rywalizacji otrzymuje od organizatora szczegółowe statystyki o jej uczestnikach oraz tzw. „mapę ciepła”, która szczegółowo pokazuje, jakimi drogami, ścieżkami czy szlakami poruszali się uczestnicy rywalizacji.

Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział  w rywalizacji. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody.