PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Rozgrzewka Rowerowej Stolicy Polski
22.05.2020

Druga edycja Rowerowej Stolicy Polski odbędzie się we wrześniu. Od czerwca startujemy z oficjalnym treningiem miast w aplikacji. Uczestnicy, którzy nie mogą doczekać się wrześniowej rywalizacji mogą już wsiadać na swoje dwa kółka i kręcić kilometry dla swoich miast!

Pewnie wielu z nas, odliczało dni do tegorocznej edycji RSP, która miała odbyć się w maju. Koronawirus zmienił termin naszej rywalizacji, ale nie wpłynął na miłość do dwóch kółek. Wraz z nadejściem wiosny coraz częściej widzimy rowerzystów na ulicach polskich miast.  

Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy środek transportu. Dlatego Bydgoszcz chce wspólnie promować aktywny i zdrowy tryb życia mieszkańców polskich miast.

 

Ogromne zainteresowanie rywalizacją – bo w tegorocznej edycji bierze udział ponad 30 miast sprawiło, że ruszamy z nowym projektem. Oficjalny trening to rozgrzewka przed wrześniową walką o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2020. Startujemy od 1 czerwca i kręcimy kilometry do 16 sierpnia. Przejechane na rowerze kilometry sumują się dla wskazanego miasta, być może poznamy tych, którzy mają największą chrapkę na Puchar? Nowa funkcjonalność będzie uruchomiona w poniedziałek, 25 maja. Zachęcamy do dołączenia do oficjalnego treningu miast wszystkich, którzy jeżdżą na rowerze. Każdy kto weźmie udział w treningu automatycznie bierze udział we wrześniowej rywalizacji

Oficjalny trening to także znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Rowerowej Stolicy Polski. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział  w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody.
Ściągnij aplikację i dołącz do zabawy. Link TUTAJ.

W tym roku, we wrześniu o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski powalczy ponad  30 miast z całej Polski. W poprzedniej edycji użytkownicy, którzy przyłączyli się do akcji wykręcili ponad milion kilometrów. W tym roku do zabawy dołączyło kilkanaście nowych miast, w tym m.in. Racibórz, Żory, Kalisz czy Starogard Gdański. Co oznacza, że rywalizacja będzie jeszcze bardziej zacięta, a rekord wykręconych kilometrów jest niemal pewny!

Lista miast biorących udział w treningu może się różnić względem miast biorących udział w wrześniowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.