PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Trening zakończony. 1 września rusza Rywalizacja o Puchar!
18.08.2020

Oficjalny Trening w ramach Rowerowej Stolicy Polski zakończył się w minioną niedzielę. Natomiast już jutro, tj. w środę 19 sierpnia ruszają zapisy do wrześniowej rywalizacji.

Przypominamy, że osoby, które dołączyły do Treningu nie muszą rejestrować się ponownie!

Zabawa rozpoczyna się 1 września i potrwa miesiąc.  Do rywalizacji staną 43 miasta: Białystok, Biała Podlaska, Bielsko-Biała , Bydgoszcz (Metropolia), Chorzów, Elbląg, Ełk, Głogów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Kalisz, Koszalin, Krosno, Leszno, Łomża, Mysłowice, Nowa Sól, Nowy Sącz, Olsztyn, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piekary Śląskie, Piotrków Trybunalski, Płock, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Rzeszów, Sieradz, Skarżysko-Kamienna, Słupsk, Starogard Gdański, Suwałki, Świętochłowice, Tarnów, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Żory.

Miasta biorące udział w Rywalizacji będą walczyć o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zwycięzcą I edycji zabawy jest Nowa Sól. Już niedługo przekonamy się, czy uda się nowosolanom zatrzymać Puchar na kolejny rok?

 

Na trzy najbardziej aktywne Miasta czekają nagrody w postaci samoobsługowych stacji naprawy rowerów. O przyznaniu dodatkowych nagród lokalnych dla indywidualnych uczestników decydują poszczególne samorządy, które biorą udział w zabawie.

 

Aby dołączyć do rywalizacji trzeba pobrać aplikację „Rowerowa Stolica Polski” z właściwego dla siebie sklepu. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Aplikacja jest bezpłatna. Wystarczy ją ściągnąć, zainstalować i uruchomić. W formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy, dla jakiego miasta będziemy kręcić kilometry i włączamy się do zabawy. Jeżeli chcemy dodatkowo rywalizować w mniejszych grupach, wystarczy wyszukać te istniejące i się do nich zapisać lub zaproponować własną. Już dziś zachęcamy wszystkich do tworzenia własnych grup i zgłaszania ich do lokalnych organizatorów czyli miast, dla których chcecie kręcić kilometry.

Rywalizacja nie ma granic, co oznacza, że zbierać kilometry dla swojego miasta można jeżdżąc na rowerze gdziekolwiek na świecie. 

We wrześniowej Rywalizacji punkty bądą przeliczane według wzoru:

gdzie:

current - liczba mieszkańców danego Miasta

distance - liczba kilometrów przejechana przez dane miasto

X - przelicznik zamieniający na punkty, w naszym wypadku wynosi "1000"

Liczba mieszkańców miast uczestników jest liczona na podstawie danych GUS z czerwca 2019 r. Powyższy przelicznik daje równe szanse wszystkim samorządom.

Zapraszamy do kręcenia kilometrów dla swoich miast!

Znajdziecie nas na facebooku