PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Poznaj historię Bydgoszczy na rowerze
19.08.2020

Miłośnicy dwóch kółek mogą wziąć udział w rowerowej wycieczce szlakiem zbożowej historii Bydgoszczy lub śladem zabytków techniki. Do wyboru są wie 6-kilometrowe trasy. Wydarzenie jest płatne.

Przemierzając trasę rowerową możemy poznać historię Bydgoszczy, w tym miejsca wpisane w bydgoski Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. Dla chętnych dwie interesujące trasy, które mają apetyczny finał. Na końcu na uczestników czekać będzie poczęstunek w postaci szneki z glancem lub kawy zbożowej. Obie trasy mają długość 6 km, co oznacza, że mogą w niej brać udział także mniej doświadczeni rowerzyści. 2,5-godzinna wycieczka będzie prowadzona przez przewodników, którzy będą komunikować się z grupą za pomocą zestawu słuchawkowego. Miejsce zbiórki: Stary Rynek, przy Bydgoskim Centrum Informacji.

Wycieczka rowerowa szlakiem zbożowej historii Bydgoszczy
Terminy: 22 sierpnia (sobota), godz. 10 – 12.30 lub 29 sierpnia (sobota), godz. 10 – 12.30
Program wycieczki rowerowej Od młyna do Młyna:  zbiórka pod Bydgoskim Centrum Informacji (Stary Rynek), przejazd z przewodnikiem rowerami do miejsc na trasie, wejście do najstarszych Spichrzy Zbożowych w mieście, zwiedzanie zabytkowej Gazowni Miejskiej, szneka z glancem na Wyspie Młyńskiej

Wycieczka rowerowa śladem zabytków techniki w mieście
Terminy: 19 sierpnia (środa), godz. 10 – 12.30 lub 26 sierpnia (środa), godz. 10 – 12.30
Program wycieczki rowerowej (Jedno)śladem zabytków techniki: zbiórka pod Bydgoskim Centrum Informacji (Stary Rynek), przejazd z przewodnikiem rowerami do miejsc na trasie, zwiedzanie Muzeum Kanału Bydgoskiego, zwiedzanie Fabryki FOD + przerwa na obiekcie (kawa zbożowa)
 
Organizatorem wycieczek jest Biuro Turystyki Visite.pl. Bilety w cenie 39 zł  dostępne są TUTAJ.
 
Cena zawiera:
- przejazd rowerami z przewodnikiem trasą spaceru (rowery we własnym zakresie – możliwe wypożyczenie roweru ze stacji BRA lub w BCI (przy wcześniejszej rezerwacji),
- zestaw słuchawkowy dla każdego uczestnika,
- pamiątkowy upominek związany z trasą,
- sznekę z glancem lub kawę zbożową (w zależności od wycieczki)

 

źródło: www.bydgoszcz.pl