PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Dzień bez Samochodu już jutro
21.09.2020

Wskakujemy na rowery!

Planując jutrzejszy dzień warto wziąć to pod uwagę zmianę środka transportu z samochodu na rower. 22 września świętujemy Europejski Dzień bez Samochodu.

To ważna proekologiczna inicjatywa ukazująca ogromne zanieczyszczenie środowiska powodowane przez emisję spalin. Przy tej okazji namawia się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. Na pewno warto choć symbolicznie przyłączyć się do akcji i wziąć pod rozwagę jutrzejszą drogę do pracy czy szkoły.

Zachęcamy do kręcenia kilometrów na jednośladach z Rowerową Stolicą Polski.

Przyłączamy się do apelu o zmianę środka transportu na rower. Od momentu rozpoczęcia naszej Rywalizacji, jej uczestnicy wspólnymi siłami pokonali taką ilość kilometrów, która zmniejszyła tzw. ślad węglowy (czyli ograniczyła emisję dwutlenku węgla do środowiska) o ponad 97 ton!!!

Dzień bez samochodu wieńczy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W wielu miastach, które przyłączają się do kampanii, przewidziana jest bezpłatna komunikacja dla kierowców, którzy posiadają przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu oraz promocja roweru miejskiego. Dodatkowo 22 września w wybranych miastach zamykane są centralne ulice dla samochodów. Celem tego jest kształtowanie wzorców zachowań, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie ludzi do promocji transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze.

To był wyjątkowy weekend pod względem rowerów i kręcenia kilometrów w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Rowerzyści przy użyciu nasze aplikacji stworzyli prawdziwą „mapę ciepła” . Mapa ciepła to zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogące być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowej.