PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Walka miast o rowerowy Puchar
28.09.2020

Rajdy, zawody rowerowe, gadżety, konkursy, akcje edukacyjne i promocyjne przedsięwzięcia. Każde miasto ma swój pomysł na mobilizację rowerzystów w walce o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Wszystkie projekty mobilizują i zachęcają do kręcenia kilometrów. Warto czasem podpatrzeć i czerpać ze sprawdzonych wzorców. Jak się okazuje miasta świetnie poradziły sobie z wyzwaniami. Ani pogoda nam niestraszna, ani szczególne warunki organizacji wydarzeń w warunkach COVID-19 nie zepsuły dobrej zabawy. Niejednokrotnie organizatorzy musieli sprostać szczególnym wymaganiom sanitarnym. Oczywiście nie wszystkie miasta miały możliwość przygotowania zbiorowych akcji rowerowych. Nowy Sącz, Olsztyn czy Piotrków Trybunalski musiały skupić się jedynie na działaniach promocyjnych przekonujących do kręcenia kilometrów podczas indywidualnych przejazdów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prezentującej działania miast uczestniczących w zabawie. Grudziądzki rajd rowerowy po Borach Tucholskich, Rodzinny Rajd Rowerowy w Kaliszu, przejazdy Zagłębiowskiej Masy Krytycznej z Mysłowic, miejska wycieczki rowerowe „Nieznany Nogat" i „Dom podcieniowy Marynowy” w Elblągu, wydarzenie  „Dbam o rower" w Białymstoku czy Tyski Nocny Rajd Rowerowy (COVID-19 EDITION) to tylko przykładowe wydarzenia w ramach Rowerowej Stolicy Polski. Wiele miast wykorzystało Tydzień Zrównoważonego Transportu i Europejski Dzień Bez Samochodu oraz organizowało cykliczne pikniki i rajdy rowerowe, jak Nowa Sól czy Bydgoszcz. Życzymy przyjemnej wędrówki po zdjęciach naszej galerii. Może foto podsumowanie będzie dla Was inspiracją na ostatnie dni kręcenia kilometrów.

GALERIA