PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Które polskie miasta powalczą w tym roku o tytuł rowerowej stolicy?
17.03.2021

Nowa aplikacja „Aktywne Miasta” stworzona przez Bydgoszcz jest już gotowa i czeka na start głównego wydarzenia, czyli walki kilkudziesięciu miast o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2021. Rywalizacja już w czerwcu, a z pierwszym dniem wiosny rusza oficjalny trening.

To już najwyższy czas, aby odpalić bezpłatną aplikację Aktywne Miasta i włączyć się do rowerowej rywalizacji organizowanej po raz trzeci przez miasto Bydgoszcz. Pierwszego dnia wiosny ruszamy z oficjalnym treningiem miast. To rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami cyklistów z całej Polski!

Rowerowa Stolica Polski z roku na rok nabiera rozpędu. W tym roku niespodzianką dla będących od początku w tym projekcie użytkowników jest nowa aplikacja „Aktywne Miasta”. To w niej będziemy zbierać cenne kilometry przejechane na dwóch kółkach w ramach RSP, ale od teraz możliwości jest o wiele więcej.

Polacy pokochali rowery, ale też inne aktywności na świeżym powietrzu, takie jak bieganie, rolki, czy nordic walking. Dwie poprzednie edycje rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski okazały się strzałem w dziesiątkę. W zdobywaniu kilometrów nie przeszkodziła nam nawet pandemia koronawirusa. Chcemy dalej rozwijać ten projekt, także za sprawą innych polskich miast, które tak pozytywnie go przyjęły. Krokiem naprzód będzie nowa aplikacja „Aktywne Miasta” – mówi prezydent Rafał Bruski.

Lifting aplikacji i zmiana nazwy

Rosnące zainteresowanie włodarzy miast udziałem w bydgoskim projekcie doprowadziło do istotnych zmian w aplikacji. Od teraz cały wachlarz sportowych możliwości zostanie udostępniony użytkownikom z miast, które włączyły się w projekt. Istotną zmianą jest tez nowy logotyp AKTYWNE MIASTA, który przedstawia puls i symbolizuje aktywność, sport, rekreację i życie w mieście. Co więcej nowa wersja wychodzi naprzeciw potrzebom obcokrajowców, od teraz aplikacja będzie dostępna w języku angielskim.

Kolejne nowości to możliwość importu treningów z urządzeń Garmin (najbliższa aktualizacja), traker znajomych, rozszerzona wersja panelu pomocy wraz z chatem, dodatkowe statystyki dla zaawansowanych użytkowników i możliwość kontynuacji przerwanych treningów.

Miasta, które są zainteresowane udziałem w rywalizacji u puchar RSP mają kilka możliwości włączenia się do projektu. 3-letnia umowa to gwarancja stałego dostępu do aplikacji, możliwość tworzenia gier miejskich, tras i rywalizacji wewnętrznych. To wszystko sprawi, że włodarze mogą zachęcać swoich mieszkańców do korzystania z rowerów nie tylko w czasie rywalizacji, ale przez okrągły rok. Podstawowy wariant to dołączenie do rywalizacji w danym roku.

Rusza oficjalny trening miast

W niedzielę, 21 marca ruszamy z oficjalnym treningiem, do którego zgłosiły się 32 miasta. Trening miast to tylko rozgrzewka, która potrwa do 21 maja. Codziennie zgłaszają się kolejne miasta, którzy chcą włączyć się do czerwcowej rywalizacji o Puchar. Nowością w zabawie będzie wprowadzenie 5 kategorii miast ze względu na ich wielkość. Każde z miast otrzyma dodatkowy puchar RSP. 

Oficjalny trening to znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział  w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody. Ściągnij aplikację i dołącz do zabawy. Link TUTAJ.

Kto się bawi z nami w tym roku?

Do tej pory zapisały się 32 miasta, ale z pewnością to jeszcze nie koniec. Wśród chętnych są też nowicjusze: Stargard, Kołobrzeg, Siemianowice Śląskie. Zainteresowanie wyrazili także Kraków, Lublin, Sopot i Skierniewice.

Rowerową Stolicę Polski 2021 współtworzą także sponsorzy. Wśród strategicznych nie mogło zabraknąć Dadelo, właściciela marki centrumrowerowe.pl. To on ufunduje rowery marki Kellys oraz akcesoria rowerowe dla najlepszych rowerzystek i rowerzystów w kraju. Wydarzenie kolejny rok z rzędu wspiera także Polwell właściciel marki Fale Loki Koki, który już zapowiedział zaangażowanie w kolejnych latach. Wśród sponsorów wspierających jest fundator nagród dla trzech najlepszych miast – firma Ibombo, sponsor konkursów Horyzonty.pl oraz partner techniczny firma SISU. Partnerami medialnymi są Onet, Rmf Maxxx i Eurosport.