PL EN
Kontrast Menu Zaloguj się

Informacje

Włosy na rowerze okiem Ekspertów – część 1
18.05.2021

Korzystając z okoliczności akcji Rowerowa Stolica Polski, marka Fale Loki Koki jako sponsor wydarzenia wychodzi naprzeciw potrzebom rowerzystów i radzi, jak wyglądać pięknie podczas jazdy rowerem dzięki zdrowym i zadbanym włosom oraz cieszyć się codziennymi podróżami bez obaw o ich kondycję!

Podróż rowerem niesie za sobą wiele plusów zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla otaczającego nas środowiska. To już nie tylko moda, ale także styl życia i codzienność. W tym wszystkim nie mogło zabraknąć także nas! Fale Loki Koki ponownie dołącza do rywalizacji Rowerowa Stolica Polski i radzi jak dbać o włosy podczas jazdy na rowerze.

Jak wpływa na nie codzienna jazda na rowerze? Czy powinniśmy pamiętać o specjalnej pielęgnacji? 

Na te i inne pytania odpowiedzą styliści marek: Kemon, Artego, Montibello, Mila Pro oraz Rica. Zapraszamy na wywiad!

Czy warunki atmosferyczne panujące podczas jazdy na rowerze, tj. wiatr, słońce czy deszcz, mają wpływ na kondycję naszych włosów? Jeśli tak, to jakie mogą być tego skutki?

Oskar Stankiewicz (Instruktor marki Montibello): - Zdecydowanie każde warunki atmosferyczne mają wpływ na kondycję naszych włosów. Wiatr, słońce czy deszcz mogą poważnie je uszkodzić. Promienie UV nasilają proces oksydacji i powstawania wolnych rodników, które niszczą włosy, silnie je wysuszając i zwiększając ich podatność na łamanie się. Silny wiatr osłabia cebulki i łamie włosy, natomiast deszcz sprawia, że bardzo się puszą i w konsekwencji tracą swoje naturalne nawilżenie. Jak zatem ochronić swoje włosy przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych? Najlepiej przed wycieczką zabezpieczyć je odpowiednim, wielofunkcyjnym produktem ochronnym, który zawiera filtry UV i zapobiega puszeniem się włosów. Jeśli podczas przejażdżki zmoczy nas deszcz, należy pamiętać o zastosowaniu po powrocie produktu nawilżającego i przeciw wysuszeniu włosów. Nadmierna wilgotność bowiem paradoksalnie działa bardzo wysuszająco na włosy.

O czym należy pamiętać przy pielęgnacji naszych włosów, jeśli często jeździmy na rowerze?

Przemysław Kowalczyk (Instruktor marki Rica): - Najważniejsze, żeby pamiętać o zabezpieczeniu włosów przed uszkodzeniami mechanicznymi, czyli spiąć je bezpiecznie pod kaskiem. Dobrze jest także użyć produktów do pielęgnacji czy stylizacji, które mają za zadanie chronić włosy przed promieniowaniem UV, a w tym przypadku doskonale sprawdzi się np. olejek z opuncji na suche włosy.

Rowerem możemy dojeżdżać do pracy, na spotkania czy pojechać na zakupy. W takich sytuacjach, po zejściu z roweru, nasz wygląd wymaga szybkiego odświeżenia. Jak poradzić sobie w takich okolicznościach, jeśli nie mamy dużo czasu, a nasze włosy po podróży nie wyglądają najlepiej?

 

Kasia Olejarczyk (Instruktor marki Mila Pro): - Po zejściu z roweru niejednokrotnie możemy wykorzystać wygląd włosów rozwianych wiatrem, dlatego niezbędnym kosmetykiem do wystylizowania takiej fryzury po podróży może być kieszonkowy olejek Anti-Frizz od Mila Pro, który nie tylko nabłyszczy włosy, zapobiegnie puszeniu, ale również zmniejszy elektryzowanie się włosów. Wówczas z dumą możemy uczestniczyć w spotkaniach służbowych z bujną fryzurą  ;).

Dziękujemy za wyczerpujące odpowiedzi i do zobaczenia na rowerze!

#rowerowastolicapolski
#fryzjerzynarowerach
#fryzjerwtrasie