PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Co słychać w Białymstoku?
01.06.2021

Białystoccy koordynatorzy rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski silnie promują akcję wśród mieszkańców.  Magnesem, który przyciągnie kolejnych uczestników jest niewątpliwie wydarzenie "Dbam o rower". To świetna okazja do bezpłatnego przeglądu rowerów dla mieszkańców Białegostoku, upowszechniania informacji o #rowerowastolicapolski oraz  przeprowadzenia akcji profilaktyczno-edukacyjnych na temat bezpiecznej jazdy rowerem.

Miasto Białystok stale powiększa infrastrukturę rowerową i może pochwalić się 159,08 kilometrami ścieżek rowerowych i ścieżek pieszo-rowerowych. W roku 2020 wykonano 10,0 km nowej infrastruktury rowerowej i  zwiększono również do 1,49 km długość ulic jednokierunkowych z dozwolonym kontraruchem rowerowym. A to jeszcze nie koniec ! W najbliższym czasie w Białymstoku planowana jest budowa kolejnych  5,6 km ścieżek rowerowych i ścieżek pieszo-rowerowych.

Dodatkowo w pobliżu 9 węzłów komunikacji publicznej zainstalowano 51 stojaków rowerowych w ramach systemu Bike&ride.

Jeżeli dodamy do tego planowaną korektę oznakowania pionowego oraz poziomego dotyczącego infrastruktury rowerowej, malowanie nawierzchni przejazdów rowerowych na czerwono, to o bezpieczeństwo rowerzystów w Białymstoku możemy być spokojni.