PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Włosy na rowerze okiem Ekspertów – część 2
04.06.2021

Włosy na rowerze okiem Ekspertów – część 2

Korzystając z okoliczności akcji Rowerowa Stolica Polski, marka Fale Loki Koki jako sponsor wydarzenia wychodzi naprzeciw potrzebom rowerzystów i radzi, jak wyglądać pięknie podczas jazdy rowerem dzięki zdrowym i zadbanym włosom oraz cieszyć się codziennymi podróżami bez obaw o ich kondycję!

Jak wpływa na nie codzienna jazda na rowerze? Czy powinniśmy pamiętać o specjalnej pielęgnacji? 

Na te i inne pytania odpowiedzą styliści marek: Kemon, Montibello, Mila Pro.

Zapraszamy na wywiad!

Bezpieczna jazda na rowerze wiąże się z noszeniem na głowie kasku. Jak to wpływa na nasze włosy?

Magdalena Ceglecka-Koc (Instruktorka marki Kemon): - Noszenie kasku zapewnia nam bezpieczeństwo, ale nie jest zbawienne dla naszych włosów. Tarcie, które powstaje pomiędzy kaskiem a włosami i skórą głowy, może prowadzić do nadmiernego przetłuszczania się skóry czy też do wypadania, plątania i łamania się włosów. Aby tego uniknąć, należy pamiętać o tym, aby najpierw dobrze rozczesać włosy, potem nałożyć na nie preparat zabezpieczający, np. mleczko lub olejek z serii Actyva Linfa Solare, a następnie związać je np. w warkocz i założyć na głowę chociażby jedwabną chustę lub cienką czapkę z naturalnej tkaniny, aby w ten sposób ochronić włosy przed tarciem. Na koniec nakładamy i zaciskamy mocno kask. W celu zabezpieczenia warto stosować naturalne i jedwabne materiały czy gumki, ponieważ nie niszczą one naszych włosów i doskonale absorbują pot wydzielany podczas wysiłku.

Czy podczas jazdy na rowerze ważna dla zdrowia naszych włosów jest fryzura i to w jaki sposób je uczeszemy?

Oskar Stankiewicz (Instruktor marki Montibello): - Podczas jazdy na rowerze niezwykle istotny dla zdrowia włosów jest sposób, w jaki je uczeszemy. Wyobraźcie sobie, że jedziecie rowerem z rozpuszczonymi, długimi włosami. Taki obrazek sprawdza się tylko w reklamach, gdzie falujące włosy wyglądają świetnie przez cały czas. W rzeczywistości jednak po takiej wycieczce włosy będą bardzo poplątane i naelektryzowane. Bardzo ciężko będzie je wyczesać, przez co dodatkowo możemy je uszkodzić. Co zatem zrobić? Zwykłe spięcie włosów w „koński ogon” również niekoniecznie się sprawdzi. Właściwie najlepszym rozwiązaniem jest związać włosy w warkocz, który nadaje im naturalne naprężenie, trzyma je w ryzach i nie pozwoli na nadmierne szarpanie. Dodatkowo w mniejszym stopniu obciąża cebulkę włosa niż zwykły kucyk. Warkocz to zatem najbezpieczniejsze uczesanie na wycieczkę rowerową.

 

Włosy rozjaśniane, blond są dużo bardziej wymagające i wrażliwe niż włosy ciemne. Czy w związku z tym wymagają innej, specjalnej pielęgnacji przy częstych podróżach na rowerze?

 

Kasia Olejarczyk (Instruktor marki Mila Pro): - Włosy blond przy częstych podróżach rowerowych zdecydowanie potrzebują bardzo świadomej pielęgnacji. Pierwszy krok to właściwe mycie, które powinno się wykonać dwukrotnie. Przede wszystkim należy wybierać szampony, które precyzyjnie oczyszczą skórę głowy z potu i zabrudzeń osadzających się podczas jazdy rowerem. Idealnie, jeżeli dodatkowo (raz w tygodniu) wykonamy peeling, który usunie zrogowaciały naskórek i zanieczyszczenia ze skóry głowy. Drugim krokiem jest maska/odżywka o właściwościach odżywiających, która nada włosom zdrowy wygląd oraz ochroni je przed zniszczeniami. Dobrym pomysłem jest także stosowanie olejków zabezpieczających końcówki oraz zapobiegających puszeniu. Doskonałym wyborem będzie np. olejek Anti-Frizz od Mila Pro, który z powodzeniem ujarzmi pasma podczas jazdy. Blondynki powinny zwracać szczególną uwagę na zagrażające ich włosom: słońce, wiatr, smog czy inne zanieczyszczenia. Dobrze jest stosować więc produkty termoochronne. Zdecydowanie polecam tutaj dwufazową odżywkę w sprayu Heat Control. Warto też zwrócić uwagę na to, aby podczas jazdy rowerem zadbać o odpowiednie nakrycie głowy, najlepiej w jasnym kolorze. Ciemne kolory mocno się nagrzewają i przyciągają promienie UV, a to może spowodować przesuszenie włosów i przegrzanie skóry głowy oraz inne konsekwencje zdrowotne. 


Dziękujemy za wyczerpujące odpowiedzi i do zobaczenia na rowerze!

#rowerowastolicapolski
#fryzjerzynarowerach
#fryzjerwtrasie