PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Kłopoty z aplikacją. Szczerze od A do Z!
07.06.2021

Tak, mamy problemy techniczne. Ale walczymy, by usunąć je jak najszybciej. Prosimy o cierpliwość i zrozumienie.

Trzecia edycja Rowerowej Stolicy Polski od początku zapowiadała się imponująco. To jak dotąd nasz największy tego typu projekt - 53 Miasta, 33 tysiące rowerzystów. Wielomiesięczne przygotowania, konsultacje, prace techniczne i promocja całego przedsięwzięcia zostały zniszczone przez… serwer!
Oficjalny trening do RSP pozwolił nam na wyeliminowanie wielu większych lub mniejszych błędów w aplikacji. Pomimo uruchomienia kolejnych serwerów, wprowadzenia wielu zmian dotyczących przesyłu i rozdzielania danych - zawiódł serwer i nasi podwykonawcy.

Problem rozpoczął się 3 czerwca ok godziny 12:00. Od tego momentu zaczęła się walka z czasem. W skrócie: powodem opóźnień w odpowiedziach (działaniu) aplikacji jest olbrzymia liczba punktów przesyłanych na serwer, oczywiście wynikająca z ilości treningów. Jeden punkt jest generowany co trzy sekundy przez jednego użytkownika! Aplikacja fizycznie cały czas działa, serwery cały czas działają, treningi się zapisują – dowodem na to jest fakt, że mimo wolnej pracy serwerów w bazie widzimy cały czas tysiące aktywnych użytkowników kręcących kilometry. Będąc absolutnie szczerym 90% treningów z okresu złego działania aplikacji (3-6 czerwca) została już zsynchronizowana. Te 10 % to treningi, które odbyły się 4 czerwca w godzinach 17-23, niestety cały czas nie jesteśmy wstanie ich odzyskać i nie wiemy czy w ogóle będzie to możliwe.

Cały czas walczymy z problemem, uruchomiliśmy kolejne serwery, wykonywane są wszystkie działania związane z wprowadzeniem zmian w życie – synchronizacja, zmiana logiki funkcjonowania przesyłu i zapisów. Aby wprowadzone zmiany przyniosły oczekiwany efekt konieczna jest aktualizacja aplikacji. Rozłożyliśmy to na 3 etapy, rozwiązujące najważniejsze problemy:

  1. Uruchamianie aplikacji
  2. Odczyt
  3. Zapis

Etap nr 1 i nr 2 zostanie wykonany dzisiaj. Będzie to aktualizacja aplikacja. Będzie gotowa do pobrania ze Sklepu Play oraz App Store– to kluczowe  elementy z punktu widzenia użytkownika.

Wierzcie nam, robimy wszystko co tylko możliwe, że przywrócić szybkość działania. Nie pozwolimy jednej maszynie na zniweczenie ciężkiej pracy całego zespołu organizującego RSP, Miast biorących udział w rywalizacji oraz oczywiście Was – uczestników jednej z największych imprez rowerowych
w kraju!

Zabawa zabawą, ale my tez lubimy te adrenalinę w przypadku dodatkowej rywalizacji i przejechania większej ilości kilometrów od kolegi, który siedzi obok za biurkiem. Obiecujemy, że odpowiemy na Wszystkie Wasz e-maile (a jest ich bardzo dużo), wiadomości na Facebooku czy Instagramie.

Trzymajcie za nas kciuki!

 

P.S.
Prosimy o pobranie aktualizacji apki!
P.S.2
W związku z wprowadzanymi zmianami w apce mogą być niewłaściwie wyświetlane rankingi lub indywidualne statystyki.