PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Co słychać w Rybniku?
10.06.2021

Rybnik jako miasto pro rowerowe posiada wiele ciekawych tras rowerowych. Na terenie miasta biegnie ponad 170 km szlaków rowerowych oraz około 30 km utwardzonych dróg rowerowych! Jest z czego wybierać. Jeśli do tego dodamy liczne kontrapasy, kontraruchy i wiele udogodnień dla rowerzystów, które służą nie tylko rekreacji, ale również codziennym dojazdom do pracy – kreuje nam się obraz miasta, które stawia na rower.

Z ciekawostek możemy wymienić między innymi trasę rowerową po śladzie kolei wąskotorowej, czy też bulwary wzdłuż rzeki Nacyna – jedną z najbardziej urokliwych i funkcjonalnych ścieżek w regionie. Liczne zabytki na trasach rowerowych sprzyjają rowerowym wycieczkom, poznaniu tradycji i historii miasta.

Niezliczone udogodnienia na trasie w postaci boksów rowerowych w centrach przesiadkowych, podpórek  dla rowerzystów, bezkolizyjnych przejazdów oraz funkcjonalnego roweru miejskiego VI generacji stwarzają odpowiedni klimat dla roweru.

Następuje ciągły rozwój sieci dróg rowerowych i rozwiązań promujących rower takich jak obecnie projektowane trasy rowerowe wysokiego standardu w śladzie nieczynnych już kolei oraz tunel rowerowy w przepuście o długości 400 m , który docelowo będzie najdalszym tego typu obiektem w Polsce! Wow!

Dla laureatów rywalizacji „Aktywne Miasta” rybniccy koordynatorzy akcji  przygotują nagrody w postaci rowerów oraz inne upominki dla uczestników rowerowej zabawy.

Aż chce się jeździć po Rybniku!