PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Półmetek rywalizacji za nami
15.06.2021

Od 1 do 30 czerwca trwa rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W akcji aktywnie uczestniczą 53 miasta prezydenckie. Liczy się każdy kilometr!

Za nami już dwa tygodnie zabawy. Na półmetku wyniki są imponujące. Dotychczas do zabawy zapisało się 40 tysięcy rowerzystów.  Uczestników cały czas przybywa. Do tej pory pokonaliście ponad 3 miliony kilometrów i wykonaliście ponad 300 treningów.

To były niesamowite, emocjonujące dni. Dzielnie ruszyliście do walki. Punkty można zbierać dla jednego z 53 miast uczestniczących w zabawie. Aktywność miast i mobilizacja lokalnej społeczności przekłada się na wyniki w rywalizacji.  Na prowadzeniu niezmiennie znajduje się Nowa Sól z ponad 7180 punktów.  Zaangażowanie nowosolan ewidentnie pokazuje, że nie zamierzają nikomu oddać pucharu Rowerowej Stolicy Polski!  Na drugim miejscu Biała Podlaska – 3650 punktów. Podium zamyka Gniezno – 2329 punktów. Dalej kolejno: Puławy, Gorzów Wielkopolski, Stargard, Ostrołęka, Sieradz, Metropolia Bydgoszcz, Skierniewice. Radzicie sobie znakomicie! Gratulujemy!

Uczestnicy zabawy  są aktywni na całym świecie. Kręcicie kilometry aż w 50 krajach, między innymi w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Stanach Zjednoczonych, Indiach, Francji, we Włoszech, Austrii i Belgii, a nawet w Meksyku czy Emiratach Arabskich! 53 procent rowerzystów w zabawie to mężczyźni. Najbardziej aktywna grupa wiekowa to 35 – 44 lat. Zaraz za nią młodsi: 18 – 24 lat, a dalej: 45 – 54 lat.

Uczestnicy akcji mogą liczyć na atrakcyjne nagrody! Zwycięzcy na podium zostaną obdarowani sprzętem ufundowanym przez sponsora strategicznego - centrumrowerowe.pl.  Za I miejsce w kategorii open kobiet i mężczyzn - rowery miejskie marki kellys , za II miejsce - zapięcie U-lock ABUS Granit X-Plus oraz Plecak ORTLIEB Velocity,  za III miejsce - zestaw lampek EYEN Peleton oraz Kurtka EYEN Vern. Dodatkowo, samorządy lokalnie przygotowały nagrody dla najlepszych rowerzystów w swoich miastach. Na trzy najlepsze Miasta czekają stacje naprawcze firmy IBOMBO – sponsora akcji. Dodatkowo przygotowaliśmy puchary dla miast w kategorii liczby ludności.

 

W rankingu indywidualnym mężczyzn na prowadzeniu Pan Waldemar Dubicki z Nowej Soli (3246,73 km), za nim na drugiej pozycji Pan Kazimierz Mucha z Piekar Śląskich (2899,99), a na trzecim Pan Rafał Kuczera z Chorzowa (2854,16 km). Natomiast wśród kobiet zwycięża Pani Bogusława Mogielnicka z Nowej Soli (2239,47), na drugim anonimowa Pani Eljot z Białej Podlaskiej (2239,28) i za nią na trzeciej pozycji Pani Urszula Awerczuk, również z Białej Podlaskiej (2069,02). Gratulujemy wyników!

Rowerowa Stolica Polski to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim fantastyczna sportowa przygoda i dobra zabawa. Miasta organizują wspólne przejazdy, nocne rajdy, pikniki rowerowe, rywalizacje pomiędzy firmami czy szkołami. Pamiętajcie, cały czas można jeszcze przyłączyć się do zawodów. Możecie bawić się razem z nami – tym bardziej, że nadchodzące dni będą bardzo ciepłe i słoneczne, wymarzone na rowerowe wypady. Wystarczy pobrać aplikację AKTYWNE MIASTA i dołączyć do rywalizacji!

Do zobaczenia na rowerowych szlakach!