PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Co słychać w Żorach?
17.06.2021

Żory po raz drugi przystąpiły do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W ubiegłorocznym rankingu miasto zajęło 19 pozycję wśród 44 miast, które wzięły udział w akcji. W tegorocznym treningu uczestnicy wykręcili prawie 3 razy więcej kilometrów niż rok temu, bo aż 35 250,26 km! Cieszymy się bardzo, że coraz więcej osób dołącza do zabawy.

Nagrodziliśmy sportowymi gadżetami trzy rowerzystki i trzech rowerzystów z naszego miasta, którzy przejechali największą ilość km podczas treningu.

Na Facebooku już w ubiegłym roku powstała grupa „Rowerowe Żory”, na której można się pochwalić przejechanymi kilometrami oraz pięknymi miejscami odwiedzanymi podczas rowerowych przejażdżek. Członkowie grupy nawzajem inspirują się do testowania nowych tras i kręcenia kolejnych kilometrów.

Park Cegielnia fot. Wojciech Bęczarski

Podczas przejażdżki przez nasze miasto warto wybrać się do Parku Cegielnia – zwłaszcza jeśli mamy dzieci. Najmłodsi mogą tam poznać zasady prawidłowego poruszania się po drogach na rowerze, ćwicząc je w bezpiecznych warunkach na skrzyżowaniach i rondach, znajdujących się na terenie profesjonalnego Miasteczka Ruchu Drogowego.

W czerwcu Żory organizują rekreacyjne rajdy rowerowego w ramach Światowego Dnia Roweru oraz walki o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Podczas tego sportowego święta przewidziano również zawody rowerowe, tor sprawnościowy, warsztaty rowerowe i konkursy z nagrodami. Ponadto w czerwcu Żory zaplanowały gry terenowe, których uczestnicy mają szansę na zdobycie nagród ufundowanych przez lokalnego partnera akcji – sklepu Decathlon Żory.

Życzymy wszystkim uczestnikom rywalizacji szerokiej drogi i pięknej pogody podczas pokonywania kolejnych kilometrów.

Zdjęcie tytułowe:Park Cegielnia fot. Wojciech Bęczarski