PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Rok 2021 w aplikacji należał do rowerzystów. Czas na podsumowania.
05.01.2022

Podjęliśmy próbę analizy aktywności użytkowników aplikacji „Aktywne Miasta”. To był rok wyjątkowy z wielu względów, ale przede wszystkim z uwagi na ogromny wzrost liczby użytkowników aplikacji oraz coraz większe zaangażowanie mieszkańców uczestniczących w projekcie w jego społeczny aspekt. Ogromny wzrost użytkowania aplikacji obrazuje przede wszystkim liczba aktywnych urządzeń, na których została zainstalowana aplikacja, w 2021 roku było ich 81 379. 

Rowerzyści na prowadzeniu

Jedno jest pewne, rowerzyści korzystający z naszej aplikacji zostawili inne dyscypliny sportu daleko w tyle, wykonując 864 469 treningów. Na drugim miejscu znalazło się chodzenie i nordic walking z wynikiem 130 602 treningów. Biegacze z kolei odbyli 93 477 treningów.

Podsumowując, łącznie wykonano 1 119 300 treningów z użyciem aplikacji, co stanowi ponad 330 procent aktywności z 2020 roku.

Wyniki te w przeliczeniu na kilometry kształtują się następująco. Łączna liczba kilometrów przebytych w 2021r. wyniosła ponad  19 milionów kilometrów. Dla porównania w 2020 roku było to 6 mln km.

Tu również prowadzą rowerzyści, którzy wykręcili 17 916 208km! Na drugim miejscu - biegacze z wynikiem 771 986km, a tuż za nimi chodzenie i nordic walking z przebytymi 598 714km.

 

Pozytywny efekt zmian 2021 roku

Tendencja wzrostowa w korzystaniu z aplikacji to przede wszystkim efekt podniesienia atrakcyjności aplikacji. Z początkiem ubiegłego roku wprowadzone zostały ogromne zmiany w funkcjonalności i wyglądzie aplikacji.  Dziękujemy, ze doceniliście nasze starania. Cały czas bowiem pracujemy podnosząc jakość i atrakcyjność naszych działań.

Rekordy użytkowników aplikacji

Aplikacja to przede wszystkim jej użytkownicy. Należy więc wymienić rekordzistów ubiegłego roku. Poniżej prezentujemy najbardziej aktywnych użytkowników aplikacji 2021.

Panowie:

  • Pan Waldemar z Piekar Śląskich – 1423 treningi,
  • Pan Bartosz z Metropolii Bydgoszcz – 1386 treningów,
  • Pan Wojciech z Oławy – 1370 treningów.

Panie:

  • Pani Izabela z Sieradza – 1033 treningów,
  • Pani Bogusława z Nowej Soli – 1026 treningów,
  • Pani Justyna z Inowrocławia – 954 treningów.

Coraz więcej aktywnych miast

Wzrost aktywności to także efekt zwiększenia liczby „aktywnych miast”- samorządów, które postanowiły bawić się z nami i udostępnić swoim mieszkańcom korzystanie z darmowej aplikacji w ramach działań lokalnych. Na koniec 2021 roku było nas już 37 miast! Dziękujemy za zaufanie. Przypominamy też, że w każdej chwili kolejne miasta prezydenckie mogą dołączyć do grona „aktywnych miast”.

 

fot. Urząd Miasta Wałbrzycha

 

Oferta społecznościowa

Aplikacja „Aktywne Miasta” to nie tylko statystyki i wykresy, to przede wszystkim ciągła interakcja, w której uczestniczą użytkownicy. W ubiegłym roku korzystający z aplikacji mieli możliwość zdobycia wielu odznak okolicznościowych oraz wzięcia udziału w szeregu rywalizacji. Zorganizowaliśmy między innymi cztery rywalizacje o charakterze ogólnopolskim:

  • Oficjalny trening RSP (21 marca – 21 maja),
  • Rowerowa Stolica Polski (1-30 czerwca),
  • Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22 września),
  • Jesienna rywalizacja rowerowa  (18-31 października).

Z kolei, w ramach różnych wyzwań zdobyliście łącznie 261 897 wirtualnych odznak okolicznościowych. Serdecznie gratulujemy.

Innym sposobem na skuteczną aktywizację użytkowników okazała się organizacja szeregu konkursów na profilach społecznościowych. Łącznie na nagrody w rywalizacjach i konkursach przeznaczyliśmy kwotę przekraczającą  50 tysięcy złotych!

Plany na kolejny rok

Przed nami ogromne wyzwanie i cała lista planów. Zostańcie z nami, bawcie się, testujcie i oceniajcie. „Aktywne Miasta” to narzędzie dla ludzi aktywnych. Postaramy się uatrakcyjnić ofertę aplikacji o ciekawe przedsięwzięcia dla osób uprawiających różne dyscypliny sportu. Oczywiście cały czas głównym wydarzeniem będzie Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! Nie zabraknie jednak w tym roku rywalizacji dla zwolenników innych sportów. Szczegóły już wkrótce…

Aktywnego Nowego Roku

życzy Zespół Aktywne Miasta!