PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!
10.01.2022

W tym roku dołączyliśmy do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Chcemy w ten sposób czynnie  włączyć się w zbieranie funduszy na rzecz okulistyki dziecięcej w kraju! Do końca stycznia możecie wpłacać pieniądze do naszej skarbonki WOŚP. Link do skarbonki znajdziecie TUTAJ

Pamiętajmy, jak ważną rolę ma sprawnie działający narząd wzroku na prawidłowe funkcjonowanie każdego człowieka. Zwłaszcza w młodym wieku zdrowy wzrok wpływa na ogólny rozwój i poznawanie świata przez dzieci. W przypadku wystąpienia wady wzroku u najmłodszych, istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie właściwego  leczenia, a tu warunkiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i rozpoczęcia leczenia jest nowoczesny sprzęt.

Naprzeciw brakom sprawnego, nowoczesnego sprzętu w polskich placówkach opieki zdrowotnej staje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w tym roku zebrane w ramach styczniowej akcji środki finansowe przeznaczy właśnie na rzecz wsparcia okulistyki dziecięcej w Polsce. Jak czytamy na stronie internetowej WOŚP „Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są - poza pogorszeniem ostrości wzroku - jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych - w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów*. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.”

W aplikacji jest nas ponad 100 tysięcy osób i wierzymy, że każdy z Was dołoży choć symboliczną złotówkę, aby wspomóc nasze małe pociechy!

Razem jeździmy na rowerze, razem biegamy i razem rywalizujemy w ramach rożnych sportowych wydarzeń. Tym razem zagrajmy wspólnie z WOŚP!