PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Co nowego w 2022 roku?
26.01.2022

Jesteście aktywni?  Biegacie, jeździcie na rowerze czy też uprawiacie nordic walking? Korzystacie z aplikacji Aktywne Miasta? Gwarantujemy dobrą zabawę!

Tym razem postawiliśmy na udoskonalenie dotychczasowych funkcji aplikacji oraz rozwinięcie propozycji dla amatorów różnorodnych aktywności sportowych. Nowy rok przyniesie użytkownikom aplikacji przede wszystkim szerszą ofertę rywalizacji i konkursów. Kalendarz wydarzeń Aktywnych Miast jest dość bogaty w ciekawe wydarzenia i nietypowe święta, które będą powodem do zmobilizowania Was do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, w celu zdobycia okolicznościowej odznaki. Pod pretekstem świętowania będziemy oczywiście wzorem lat ubiegłych organizować konkursy na fb i nagradzać zwycięzców. Szykujemy już nowe gadżety promocyjne!

Obok odznak i konkursów bieżący rok będzie przede wszystkim obfitował w nowe wyzwania w postaci rywalizacji. Największą z nich będzie nadal czerwcowa rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Nie zabraknie jednak wyzwań dla chodziarzy czy biegaczy.

Poniżej możecie zapoznać się szczegółowo z opisem poszczególnych akcji, do których zapraszamy w 2022 roku.

Trening Rowerowej Stolicy Polski

Już wkrótce rozpocznie się oficjalna dwumiesięczna rozgrzewka przed czerwcową rywalizacją o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Trening zostanie przeprowadzony w terminie 21 marca - 21 maja. Przejechane kilometry na rowerze sumują się dla wybranego przez nas miasta. Być może już sam trening wskaże nam z jakiego miasta rowerzyści mają największe szanse na wygranie pucharu? Każdy kto weźmie udział w treningu automatycznie bierze udział w czerwcowej rywalizacji bez konieczności dodatkowych zapisów. Oficjalny trening to także znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta.

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Czwarta edycja ogólnopolskich rowerowych zmagań mieszkańców miast w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zabawa odbędzie się w dniach 1-30 czerwca. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Aby wyrównać szanse został wprowadzony specjalny algorytm, który uwzględnia wielkość danego miasta. Suma przejechanych kilometrów wszystkich uczestników jest dzielona przez ilość mieszkańców danego miasta. Akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Miasto, które wygrywa rywalizację otrzymuje przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego Miasta.

Aktywne Wakacje

To nowa propozycja wakacyjna w postaci cotygodniowych rywalizacji w aktywnościach: rower, kolarstwo (100km), bieganie i canicross (25km), nordic walking i chodzenie (25km). Za pokonanie dedykowanego aktywności dystansu uczestnicy otrzymają specjalne wirtualne odznaki. Na uczestników we wszystkich dyscyplinach czekają trzy nagrody w tygodniu oraz jedna nagroda główna za zdobycie wszystkich 8 wakacyjnych odznak.

Rywalizacje wrześniowe

W nogach nasza siła! Zapraszamy do wrześniowych rywalizacji  wszystkich amatorów nordic walking i spacerowania oraz biegaczy korzystających z aplikacji. Proponujemy dwie odrębne rywalizacje: WRZESIEŃ Z NORDIC WALKING oraz BIEGAMY WE WRZEŚNIU. Przez cały miesiąc osoby, które dołączą w aplikacji do wybranej rywalizacji będą mogły powalczyć o podium w rankingu indywidualnym. Na zwycięzców czekają nagrody.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Konkurs trwać będzie przez cały Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22 września). Aby wziąć udział w zabawie należy wykonać przy użyciu aplikacji aktywność o dystansie min. 5km. Można  biegać, chodzić (również z kijkami), jeździć na rowerze czy kolarzówce, rolkach, nartorolkach, deskorolce, hulajnodze, wózku, pływać, uprawiać kajakarstwo, wioślarstwo lub canicross. Każdego dnia za wykonaną zgodnie z regulaminem aktywność uczestnik otrzyma dedykowaną odznakę graficzną. Każdego dnia, jedna osoba z taką odznaką otrzyma nagrodę dnia – zestaw gadżetów Aktywne Miasta. Osoby, które będą aktywne każdego dnia i zdobędą  w aplikacji siedem odznak mają szansę zdobyć nagrodę główną.

Jesienna Rywalizacja Rowerowa

Dla wszystkich miłośników rowerów, którym niestraszna jesienna słota, przygotowaliśmy specjalną dwutygodniową rywalizację. W ten sposób postanowiliśmy zagrzać użytkowników aplikacji do rowerowej aktywności w towarzystwie jesiennej aury oraz uczcić zbliżające się Międzynarodowe Święto Roweru (24 października). Rywalizacja potrwa przez dwa ostatnie tygodnie października (17-31.10.). Rywalizacja ma charakter otwarty. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta”. Dołączyć do zabawy można będzie od momentu jej udostępnienia w aplikacji, do ostatniego dnia października. Wykonując trening należy włączyć aktywność jazda na rowerze lub kolarstwo i ruszyć w drogę. Nagrody otrzymają pierwsze trójki w siedmiu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: 0-17, 18-24, 25-34, 35-44, 45-54, 55-64, 65+. Ranking uczestników będzie na bieżąco dostępny w panelu „Rywalizacje” w aplikacji.