PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Rowerowy trening na półmetku
21.04.2022

Kilkadziesiąt polskich miast pierwszego dnia wiosny rozpoczęło oficjalną rozgrzewkę przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Po miesiącu pedałowania, niekiedy w iście zimowej aurze na liczniku odnotowaliśmy ponad milion kilometrów. Użytkownicy wsiedli na rower ponad 62 tys. razy! Zachęcamy do zainstalowania bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta i dołączenia do zabawy.

Pierwsze 4 tysięce na rowerze zaliczył już Pan Kazimierz z Piekar Śląskich, za nim z 3,1 tys. km jest Pan Edward ze Zduńskiej Woli. Wśród najbardziej rowerowych Pań znajduje się Pani Ewa z Ełku, która wykręciła już 2,5 tys. km. Te statystki pokazują, że rowerowe szaleństwo rozpoczyna się na dobre! Dłuższe i cieplejsze dni zachęcają do wsiadania na rower nie tylko w czasie weekendowych wypadów za miasto, ale także w drodze do pracy lub szkoły. I o to w tej zabawie chodzi, chcemy pokazać, że wybieranie roweru jako alternatywnego środka transportu wychodzi nam na zdrowie. Jeśli chcesz zacząć przygodę z dwoma kółkami, to nic straconego – rozgrzewka potrwa jeszcze miesiąc, by później rozkręcić się na dobre w czerwcu. Dziś najwięcej kilometrów wykręcili mieszkańcy Bydgoszczy (255 tys. km), Puław (71 tys. km) i Gorzowa Wielkopolskiego (68 tys. km).

Mieszkańcy 53 miast trenując z aplikacją Aktywne Miasta mogą znakomicie rozgrzać się przed czerwcową rywalizacją o Puchar. W sumie rowerzyści w całej Polsce wykręcili już ponad milion kilometrów. Pomimo, że pogoda nie była ich sprzymierzeńcem, blisko 9 tysięcy osób włączyło aplikację i wsiadło na rower. Co więcej, z naszych statystyk wynika, że kręcicie kilometry nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Holandii, Mołdawii, Wielkiej Brytanii, Francji, Czechach, Hiszpanii i we Włoszech. Kto wie może Rowerowa Stolica stanie się w przyszłości europejską? Miasto Bydgoszcz, które jest organizatorem zabawy zachęca do rowerowania na całym świecie.

Mam aplikację i co dalej?

Aktywne Miasta to coś więcej niż liczenie kilometrów do zabawy RSP. To nowoczesna i funkcjonalna aplikacja na smartfony, która podsumowuje kilkanaście rodzajów treningów od jazdy na rowerze, biegania, po pływanie i wioślarstwo. Odmierza przebyty dystans, średnią prędkość, spalone kalorie, prędkość maksymalną i wiele innych. W podsumowaniu znajdziesz mapę z przebytą trasą, którą udostępnisz swoim znajomym na portalach społecznościowych. Aplikacja jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. Jej pobranie jest całkowicie bezpłatne.

Jakie miasta biorą udział w RSP 2022

Biała Podlaska, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz (Metropolia Bydgoszcz), Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Głogów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski,  Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie-Zdrój, Kędzierzyn-Koźle, Kołobrzeg, Koszalin, Krosno, Leszno, Łomża, Mysłowice, Nowy Sącz, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Pruszków, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Radom, Rybnik, Siemianowice-Śląskie, Sieradz, Skarżysko-Kamienna, Skierniewice, Słupsk, Sopot, Stargard, Starogard Gdański, Suwałki, Świdnica, Tarnów, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Zielona Góra, Zduńska Wola, Żory.

Twórz rowerową społeczność

W rywalizacji to Ty decydujesz dla jakiego miasta i grupy chcesz kręcić kilometry. Nie ma większej motywacji niż wspólne nakręcanie się do zabawy. W 3661 grupach pozytywną rywalizację prowadzą firmy, instytucje, media, szkoły i uczelnie. Sprawdź, czy na Twoim osiedlu, w miejscu pracy lub szkole nie ma takich rowerowych zapaleńców jak Ty.