PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Konkurs dla Aktywnych
17.05.2022

Każdy powód jest dobry, żeby aktywnie zacząć dzień! A w ten weekend mamy tych powodów jeszcze więcej.

W piątek, 20 maja – Dzień Dojazdu Rowerem do Pracy

W dniach 21-22 maja – Światowy Dzień Nordic Walking

A jaki jest Twój powód aktywnego życia? Pokaż nam i wygraj nową piękną czarną koszulkę z zielonymi akcentami.

Konkurs start! Jak wygrać nagrodę?

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać i przesłać do nas w najbliższy weekend w dniach: 20, 21 lub 22 maja na adres: konkursy@aktywne.miasta.pl fotografię prezentującą aktywność rowerową/ kolarstwo lub nordic walking na świeżym powietrzu.

Dalej wszystko w rękach internautów, którzy poprzez przyznawanie „lajków” w dniach 23-27 maja do godziny 9.00 zdecydują, które zdjęcie ma wygrać.

Koszulki otrzymają trzy osoby, których fotografia zdobędzie największą ilość „lajków”.

REGULAMIN KONKURSU

Zdobądź specjalne odznaki w aplikacji!

Z okazji wspomnianych świąt, w dniach 20 i 22 maja mamy dla Was do zdobycia w aplikacji Aktywne Miasta odznaki okolicznościowe.

20 maja – za pokonanie na rowerze dystansu min. 15 km w jednym treningu

22 maja - za wykonanie treningu nordic walking o dystansie min. 5 km

Pamiętajcie o włączeniu aplikacji i wybraniu odpowiedniej aktywności!!!

 

Dzień Dojazdu Rowerem do Pracy obchodzony jest w trzeci piątek maja rokrocznie od 1956 roku, kiedy to Liga Amerykańskich Rowerzystów zainaugurowała jego obchody. W tym roku to 20 maja! 

Nie mamy wątpliwości, że dojeżdżanie rowerem do pracy przynosi wiele dobrego zarówno samym rowerzystom, wpływając pozytywnie na ich zdrowie i kondycję, ale także planecie, bowiem poprzez zmianę środka transportu, z auta na rower, ograniczamy emisję spalin do środowiska naturalnego. Takie świętowanie przynosi wiele dobrego również pracodawcom, którzy zyskują pozytywnie nastawionego do życia i energicznego pracownika, który dzięki przejażdżce rowerowej do pracy świetlej myśli i jest bardziej kreatywny. Nic dodać, nic ująć – w piątek wskakujemy na rower i wyruszamy do pracy. Pamiętajcie tylko o konkursie! Koszulki czekają!

Światowy dzień Nordic Walking swój początek miał w Finlandii w latach 30. minionego wieku, kiedy wędrówki z kijkami zaproponowano narciarzom, jako formę treningu sportowego. W latach 50. był to już powszechnie stosowany trening przez biegaczy narciarskich. W 1997 roku nordic walking stał się odrębną dyscypliną sportową. Z czasem na szlakach turystycznych coraz częściej można było spotkać chodziarzy z kijkami, a produkcja kijków do nordic walking rozpowszechniła się. Początkowo widok osoby wygodnie ubranej i machającej kijkami budził śmieszność, a trenujący uznawani byli za dziwaków. Dziś na szczęściem większość z nas uznaje nordic walking za świetny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Zatem wyruszajmy w weekend na szlaki. Tylko nie bez aparatu!