PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

ABC.. rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022
30.05.2022

Już za chwilę rozpoczynamy 4. edycję rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Specjalnie przed rozpoczęciem rowerowych zmagań przygotowaliśmy ABC aplikacji i zasad w RSP. Mamy nadzieję, że zebrane najważniejsze informacje w jednym miejscu pozwolą Wam na poprawne ustawienie aplikacji oraz zapoznanie się z zasadami akcji.

 1. Aktualizacja aplikacji

Pamiętaj zainstalować aktualizację aplikacji, aby wziąć udział w czerwcowej rywalizacji bez przeszkód.

 1. Jak dołączyć do Rywalizacji?

Znajdź i pobierz aplikację "Aktywne Miasta" z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Wszyscy użytkownicy, którzy brali aktywny udział w treningu, automatycznie zostaną dołączeni do tegorocznej rywalizacji, w tych miastach i grupach, w których odbywali trening.
Jeżeli przystępujesz do naszego projektu pierwszy raz z menu wybierz "Rywalizacje" następnie w zakładce "Ogólne" - "Rowerowa Stolica Polski". Aby dołączyć do rywalizacji
z listy rozwijanej - wybierz miasto - dla którego chcesz kręcić kilometry. W kolejnym kroku - wybierz grupę - z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem
z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!

 1. Zmiana Miasta i grupy

Wybór miasta, do którego chcesz przystąpić musi nastąpić przed rozpoczęciem rywalizacji. Od 1 czerwca opcja zmiany miasta jest niemożliwa. Istnieje natomiast możliwość zmiany grupy w rywalizacji, datą graniczną jest 23 czerwca 2022 r. Zmiana grupy możliwa jest poprzez wybór rywalizacji RSP i zakładkę informacje.

 1. Próby oszustwa

W przypadku wykrycia przez aplikację podejrzanego treningu, np. ze względu na nadmierną prędkość, aplikacja przeniesie aktywność do kwarantanny. Uczestnik, w dziale „Historia”, znajdzie na pasku informację z prośbą o zatwierdzenie lub odrzucenie treningu.
Jeżeli uczestnik go nie zatwierdzi w ciągu 7 dni, trening ten nie będzie liczony do rankingu.
W przypadku potwierdzenia przez uczestnika autentyczności przejazdu, ten musi zostać jeszcze zaakceptowany przez organizatora rywalizacji. W przypadku, gdy trening zostanie potwierdzony, a organizator w oparciu o zebrane dane w aplikacji stwierdzi, że trening nie został wykonany zgodnie z regulaminem, trening zostanie usunięty, a uczestnik zablokowany lub usunięty z rywalizacji.

Uruchamianie aplikacji i modułu GPS w pomieszczeniach, szkołach, garażach czy na klatkach schodowych może zostać zakwalifikowane, jako próba oszustwa. Pamiętajcie, że to przede wszystkim zabawa, a dopiero potem rywalizacja! Przestrzegajmy zasad FAIR PLAY i wspólnie bawmy się dobrze!

  

 1. Ograniczony czas trwania treningu

Trening w rywalizacji nie może trwać dłużej niż 24h. Treningi, które będą dłuższe niż 24h zostaną automatycznie zamknięte z uwzględnieniem pokonanego dystansu, który zostanie dodany do rankingu. Automatyczne zamknięcie treningu może powodować brak informacji
o spalonych kaloriach w aktywności.

 

 1. Dla jakiego miasta kręcisz?

Warto sprawdzić, w aplikacji w zakładce - PANEL UŻYTKOWNIKA do jakiego miasta zapisaliśmy się na etapie rejestracji. Warto wybrać miasto swojego zamieszkania lub dla którego zbiera się kilometry, ponieważ lokalni organizatorzy RSP mogą organizować akcje, gry i zabawy skierowane do użytkowników z konkretnych miast, a osoby przypisane do innego ich nie zobaczą.

 1. Co zrobić, aby Twój telefon współpracował z aplikacją?

Aplikacja jest jednakowa dla wszystkich, ale telefony, na których jest instalowana są już różne i z klucza (systemowo) mogą blokować naszą aplikacje. Sugerujemy aby każdy kto instaluje naszą aplikację lub posiada ją już na swoim telefonie zweryfikował ustawienia swojego smartphona. Instrukcje dla 5 najbardziej popularnych modeli telefonów znajdziecie TUTAJ
Podstawowym krokiem do poprawnego działania aplikacji jest wyłączenie oszczędzania baterii w swoim telefonie, oraz sprawdzenie czy aplikacja może działać w tle. W większości telefonów ustawienia te można sprawdzić w następujący sposób: ustawienia, aplikacje, Aktywne Miasta i tutaj należy odszukać funkcję działania w tle.
Dodatkową opcją, która możecie zastosować jest wyczyszczenie pamięci podręcznej dla aplikacji, która pozwoli na jej szybsze działanie (opcja dla starych użytkowników).
W przypadku wątpliwości, zawsze można w aplikacji zajrzeć do działu POMOC i artykułu PROBLEMY Z ZAMYKAJĄCĄ SIĘ APLIKACJĄ, który w szybki i przejrzysty sposób przestawia jak problem rozwiązać.

 1. Jak liczone są punkty do Rywalizacji?

Punkty są przeliczane według nieskomplikowanego wzoru:

gdzie:

distance - liczba kilometrów przejechana dla danego miasta

current - liczba mieszkańców danego miasta

X - przelicznik zamieniający na punkty, w naszym wypadku wynosi "1000"

Liczba mieszkańców danego Organizatora Lokalnego (Miasta, dla którego zbieracie punkty) jest liczona na podstawie danych GUS aktualizowanych każdego kolejnego roku realizacji Projektu i publikowanych na stronie internetowej GUS.

Powyższy przelicznik daje równe szanse wszystkim samorządom.

 

 1. Termin synchronizacji treningu

Przejazd uczestnika musi zostać zsynchronizowany w ciągu  24 godzin po jego ukończeniu. Po upływie tego czasu przejazd zostaje automatycznie przeniesiony do kwarantanny
i usunięty po upływie 7 dni. W uzasadnionych przypadkach Organizator ma prawo zaliczyć przejazd przeniesiony do kwarantanny.

 

 1. Co oznaczają punkty, które pojawiają się po zakończeniu treningu i co mogę z nimi zrobić?

Po każdym skończonym treningu pokazują się statystyki, na które składa się liczba kilometrów, kalorii, dystansu oraz informacja o zdobytych monetach. Nie mylcie monet
z punktami zdobytymi do Rywalizacji Rowerowej. Są to Wasze indywidualne monety, które zbieracie i możecie wymienić np. na zniżki/nagrody.  Aplikacja posiada zakładkę Wyzwania
i Nagrody
. Tutaj sprawdzicie na co możecie wymienić indywidualne monety.

 1. Czy aplikacja działa bez włączonego Internetu?

Tak. Aplikacja działa bez Internetu. W przypadku nawet czasowego braku Internetu, punkty GPS są zapisywane lokalnie na urządzeniu i po ponownym odpaleniu aplikacji, pobiera ona dane GPS i przesyła na serwer.Jeżeli uczestnik wykonuje trening bez włączonej transmisji danych i jego trening zostanie zsynchronizowany po upływie 24h od jego ukończenia, aktywność ta nie będzie brana pod uwagę w rankingach.

 1. Czy aplikacja działa w tle?

Tak. Aplikacja działa w tle i zapisuje treningi. Pamiętajcie jednak, że jeżeli sami "zabijecie apkę" lub zrobi to Wasz telefon, to aplikacja przestanie działać i zapisywać trening.

 1. Czy można przesyłać treningi pomiędzy aplikacją AM a innymi znanymi aplikacjami?

Uczestnik może zaimportować inny przejazd rowerowy z aplikacji/urządzenia GARMIN do rywalizacji do 24 h od jego zakończenia pod warunkiem, że ten nie był poprzednio ręcznie edytowany przez użytkownika. Dotyczy to również dodania, zdjęcia, nadania nazwy przejazdu itd.

 1. Problem dublowania treningów

Uczestnikowi, który dokonał synchronizacji aplikacji z GARMIN CONNECT i jednocześnie używa aplikacji Aktywne Miasta, powodując dublowanie treningów, zostaną zaliczone wyłącznie treningi z Garmina. W przypadku, gdy takie dublowanie treningów nie zostanie automatycznie wyłapane przez system, Organizator może dokonać ręcznej weryfikacji
i w momencie wykrycia dublowania treningu, użytkownik zostanie usunięty z rywalizacji. 

 1. Czy w przypadku, kiedy użytkownik Aplikacji przyłączył się do Rywalizacji w trakcie jej trwania, czyli po 1 czerwca, jego kilometry kręcone wcześniej (od 1 czerwca) będą brane pod uwagę w Rywalizacji?

Nie, kilometry na poczet Rywalizacji liczone są dopiero od momentu przyłączenia się do Rywalizacji!

 1. Kontakt

W razie problemów prosimy o kontakt na adres: support@aktywne.miasta.pl