PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Co słychać w aktywnych miastach?
10.06.2022

Przed nami już drugi weekend ogólnopolskiej rywalizacji rowerowej. Miasta walczące o tytuł Rowerowej Stolicy Polski prześcigają się w pomysłach na mobilizację swoich mieszkańców do rowerowej aktywności. Poniżej prezentujemy plany weekendowe wybranych miast bawiących się z nami.

W Starogardzie Gdańskim Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich chętnych na drugi w tym sezonie Rodzinny Rajd Rowerowy. Rajd rozpocznie się w niedzielę 12 czerwca o godzinie 9.00 na Stadionie Miejskim, skąd wyruszymy nad jezioro Borówno, gdzie czekać będzie na nas poczęstunek i piknikowa atmosfera. Zapisy odbywają się na miejscu, w dniu wydarzenia. Trasa rajdu wyniesie ok. 25 km ze Starogardu Gdańskiego do Borówna. W programie poczęstunek dla wszystkich uczestników.

 

 

Puławy zaplanowały na 11 czerwca Rodzinny Rajd Rowerowy Puławy – Bonów – Puławy „Kręcimy dla Puław”. Rodzinny rajd rowerowy Puławy – Bonów – Puławy „Kręcimy dla Puław” | Facebook Start rajdu spod wejścia głównego do Starostwa Powiatowego w Puławach, al. Królewska 19 o godz. 9.00, natomiast pakiety startowe będą wydawane w miejscu i dniu startu od godz. 8.30. Obowiązywały wcześniejsze zapisy mailowe. Organizatorami wydarzenia są starosta puławski Danuta Smaga i wójt gminy Puławy Kamil Lewandowski. Akcję wspierają: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Zespół Szkół nr 3 w Puławach - Oddział Przygotowania Wojskowego oraz Puławska Grupa Rowerowa.

Z kolei, w dniu 12 czerwca startuje Rajd rowerowy Aktywne Puławy #kręcimydlaPuław

Szczegóły akcji
https://www.mosir.pulawy.pl/pl/aktywne-pulawy-2022.html
https://www.facebook.com/PulawyRowerowaStolicaPolski/

Trasa wyniesie ok. 52 km na odcinku Puławy - Borysów - Żyrzyn - Kośmin (ognisko - własny prowiant) - Niebrzegów – Puławy. Składka wynosi 2 zł (przygotowanie ogniska) Zapisy bezpośrednio przed rajdem w godz.: 9.45-9.55. Wyjazd o godzinie 10.00

 

 

Ultra Yoloride_200 km odbędzie się w dniu 12 czerwca w Zielonej Górze. Start i meta przy CRS (ul. Sulechowska, Zielona Góra). Zbiórka godz. 8.00. Start godz. 8.30. Koniec ok. godz. 16.30 - 17.00. Trasa: https://www.strava.com/routes/2967898941257190742

W trosce o komfort jazdy zaplanowano trzy krótkie przystanki (ok. 5-10 min.) i dwa dłuższe z poczęstunkiem (ok. 20 min).

Planowane postoje:

  1. Świebodzin (parking przy stacji Tesco, ok. 50 km, ok. 5 min.)
  2. Babimost (stacja Orlen przy rondzie, ok. 70 km, toaleta, sklep, ok. 10 min.)
  3. Świętno (wiata przy wjeździe na wieżę widokową, ok. 100 km, ok. 20 min., poczęstunek Yolobuły, woda, izotoniki, banany).
  4. Lubięcin (wiata przy amfiteatrze, ok. 150 km, ok. 20 min., toaleta, poczęstunek ciastka, woda, cola, banany).
  5. Nowa Sól (stacja Orlen, ok. 170 km, toaleta, sklep, ok. 10 min.)

Dwie grupy spotykają się tylko na przystankach z poczęstunkiem: Świętno i Lubięcin. Pozostałe postoje wg uznania grup.

Więcej szczegółów na : https://www.facebook.com/stowarzyszenieyolobike

Organizator: Yolobike

 

12 czerwca w godz. 12.00-18.00 odbędzie się IV Lubuskie Święto Roweru 2022 - cykliczne wydarzenie rowerowe skierowane do rowerzystów, rodzin, ale nie tylko. Impreza pod nazwą Lubuskie Święto Roweru jest w formie zabawy. Okazją, aby spędzić czas na integracji, w ruchu na świeżym powietrzu, miłej atmosferze. Ruch, jazda rowerem, sport w myśl: ,,Zdrowy duch w zdrowym ciele''. Punktem centralnym imprezy jest parking przed hotelem Złoty Łan w Nowej Soli. To tutaj o godz. 12:00 nastąpi uroczyste otwarcie Lubuskiego Święta Roweru, a o godz. 17:00 odbędzie się losowanie nagród. W tzw. międzyczasie szereg licznych atrakcji: m. in. spotkania z ciekawymi ludźmi związanymi z szeroko pojętą aktywnością rowerową, akcja charytatywna, stoiska hobbystyczne, występy muzyczne.

Zasady udziału w naszym evencie są banalnie proste. W jednym z kilku punktów trzeba pobrać kartę uczestnika, przejechać na rowerze jedną z wybranych tras i zebrać dwie pieczątki, co upoważnia do odbioru koszulki i uczestnictwa w losowaniu głównym.

Szczegóły wydarzenia https://www.facebook.com/spzootyn/

Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Otyńskiej

W Białej Podlaskiej – 11 czerwca - rowerowa Harcerska Gra Miejska https://www.facebook.com/1225794707574396/posts/2320970201390169/

i dnia następnego 12 czerwca – zabawa pod nazwą „Biała Biega i kręci kilometry” – rajd rowerowy.

 

11 czerwca w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się Skarżyski Rajd Rowerowy, w którym co roku bierze udział ponad 300 rowerzystów z całej Polski.  W programie oprócz rajdów gry miejskie z nagrodami!

Równie rowerowo będzie w Metropolii Bydgoszcz. Miasto organizuje rajd turystyczny do Piecek Trzecia niedziela czerwca to wspólny wyjazd nad jezioro Jezuickie do Piecek. Spotykamy się w sobotę o godzinie 10:00 na Starym Rynku (przed ratuszem). Obowiązywały wcześniejsze zapisy.

A w niedzielę, 12 czerwca - Bydgoskie Święto Cykliczne organizowane przez Bydgoską Masę Krytyczną już po raz dziesiąty!