PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Wielkie weekendowe kręcenie
24.06.2022

Właśnie zaczynamy ostatni weekend czerwca i ostatni tydzień naszej rowerowej zabawy. Widzimy, że rozkręciliście się na całego. To już ostatnie dni na kręcenie kilometrów dla wybranych miast oraz poprawianie indywidualnych i grupowych wyników w rankingu. Co aktywne miasta przygotowały dla swoich rowerzystów na najbliższe dni?

W Zielonej Górze „ROZKRĘCAMY WAKACJE”! Pod tą nazwą 24 czerwca o godz. 18.00 z Placu Bohaterów wystartuje rajd dla uczniów, nauczycieli i całych rodzin. Do wyboru dwie trasy przejazdu - dla młodszych i starszych dzieci. Finał z medalami odbędzie się w  Ogrodzie Botanicznym Bajkowa Zagroda (dzieci starsze)/ Placu przy Filharmonii (dzieci młodsze).

Organizator: Stowarzyszenie: Oczywiście Zielona Góra , Rowerem Do Przodu i Urząd Miasta Zielona Góra.

SZCZEGÓŁY

 

W niedzielę, 26.06.2022 roku Zielona Góra zaprasza całe rodziny do udziału w wydarzeniu „Zdrowa Zielona - Rowerowa Gra Miejska”. Nie ważne czy masz tylko kilka lat czy też kilkadziesiąt. Ważne, aby mieć ochotę na aktywną, pełną wyzwań i niespodzianek niedzielę. Udział w grze jest bezpłatny. Regulamin wydarzenia: http://akademiazdrowejrodziny.pl/.../REGULAMIN...

Organizator: Akademia Zdrowej Rodziny

SZCZEGÓŁY 

W Pile w ten weekend:

 

W mieście Skarżysko-Kamienna 25 czerwca odbędzie się rajd rowerowy, podsumowujący rywalizację w ramach RSP 2022. Rajd zakończy się ogniskiem z kiełbaskami i oczywiście losowaniem gadżetów wśród uczestników. Natomiast na 30 czerwca Skarżysko – Kamienna zaplanowało akcję wspólnego przejazdu, tak by do łącznej puli punktów dokręcić jeszcze kilka!

W Skierniewicach kolejna propozycja wspólnego przejazdu została zaplanowana nocą. Przyjemna temperatura, wyjątkowy klimat i przede wszystkim aktywny wypoczynek w gronie przyjaciół, to propozycja na powitanie wakacji. A wszystko podczas ostatniego rowerowego rajdu w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Startujemy punktualnie o godz. 21:15 z płyty skierniewickiego Rynku. Zapisy od godz. 20:30! Uczestnicy przejadą tym razem przyjemny odcinek około 20 km, startując sprzed miejskiego ratusza, a kończąc w strefie Mickiewicza, gdzie odbędzie się zakończenie rajdu. Na miejscu nie zabraknie ogniska z kiełbaskami i konkursów z nagrodami dla uczestników.

SZCZEGÓŁY

 

Natomiast w sobotę 25 czerwca odbędzie się 155. edycja Tyskiego Nocnego Rajdu Rowerowego. Kolarze wystartują o 21.30 z parkingu przy parafii św. Jadwigi. Meta przewidziana jest na „Dzikiej Plaży” w Paprocanach. Trasa obejmuje głównie tereny leśne. Uczestnicy rajdu zachęcani są do wzięcia udziału w akcji „Kręcę dla Tychów”. Przy ognisku czekać na uczestników będzie muzyka na żywo, którą zaprezentuje mistrz Akordeonu.

SZCZEGÓŁY

W Puławach 26 czerwca organizowany jest  Rajd rowerowy w Krainie Wąwozów. Uczestnicy będą mieli do wyboru 3 dystanse – 30, 60, 100 km, które zostały poprowadzone drogami asfaltowymi. Celem akcji jest nie tylko kręcenie kolejnych kilometrów dla Puław, ale także promocja największej liczby wąwozów w Europie, które znajdują się nieopodal Puław, w Parchatce. To tu przy świetlicy wiejskiej w dniu 26 czerwca 2022 r. o godz. 12.00 odbędzie się start i meta rajdu.

SZCZEGÓŁY

„Pojeździj ze mną tato!” w Nowym Sączu W najbliższą niedzielę (26 czerwca) odbędzie się przejazd rowerowy. Start o godz. 11.00 z nowosądeckiego Rynku, skąd wyruszymy w stronę wiaty grillowej przy „Skałkach” nad Kamienicą (os. Falkowa). Na uczestników czeka poczęstunek i upominki.

SZCZEGÓŁY

Metropolia Bydgoszcz zaprasza na czwarty i ostatni weekendowy rajd rowerowy w ramach RSP. Celem rajdu - Wyspa Łabiszyńska, gdzie odbędzie się piknik. Na rajd obowiązywały wcześniejsze zapisy!

Miasto Bydgoszcz zaprasza też wszystkich miłośników nocnego kręcenia ostatniego dnia rywalizacji, tj. 30 czerwca o 21:45 na parking bydgoskiego ratusza! Punktualnie o 22:00 przy eskorcie policji wyjedziemy na bydgoskie ulice, aby mocnym akcentem zakończyć miesięczne rowerowe zmagania! Na ten przejazd nie obowiązują zapisy! Obowiązują za to odblaski i oświetlenie rowerów.