PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Nagrody za ekoaktywność od Centrum Rowerowego!
13.09.2022

Podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT) dużo mówi o niskoemisyjnych środkach transportu, dzięki którym w miastach żyje się lepiej. Jakość powietrza ulega poprawie, ulice są mniej zatłoczone, a ruch odbywa się płynniej. Dlatego w dniach 16-22 września warto dołączyć do rywalizacji zorganizowanej z okazji ETZT i swoją aktywnością promować ideę zrównoważonej mobilności miejskiej. Inicjatywę wspiera sklep internetowy CentrumRowerowe.pl, który przygotował cenne nagrody dla jej uczestników.

Bardzo cieszymy się, że możemy aktywnie wspierać tak bliską nam inicjatywę, jak Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – mówi Michalina Neumann z CentrumRowerowe.pl. – Jako partnerzy ogólnopolskiej rywalizacji zorganizowanej przez Miasto Bydgoszcz będziemy nie tylko dopingować wszystkie osoby biorące w niej udział, ale również postanowiliśmy nagrodzić te najbardziej aktywne.

CentrumRowerowe.pl przekazało Aktywnym Miastom 8 voucherów na zakupy, w tym siedem o wartości 150 zł jako nagrody dzienne, a także jeden o wartości 2 tys. złotych, który otrzyma zwycięzca. Aby mieć szansę na ich zdobycie, należy m.in.: jeździć na rowerze lub rolkach, chodzić, biegać czy uprawiać nordic walking, za co w aplikacji Aktywne Miasta przyznawane są odznaki.

Nowe możliwości transportowe

W ostatnich latach serca Polaków podbiły pojazdy elektryczne*. Coraz częściej na ulicach widuje się hulajnogi ze wspomaganiem – i to nie tylko te wypożyczane na minuty, ale także e-bike’i. Wybór którejś z tych opcji zamiast samochodu to ekologiczne rozwiązanie, znakomicie sprawdzające się w miastach, kiedy zależy nam na szybkim przemieszczaniu się z punktu A do punktu B. Pozwalają one omijać korki, główne arterie i być zupełnie niezależnym od rozkładów jazdy komunikacji publicznej.

Szczególną uwagę warto zwrócić na rowery elektryczne, dające zupełnie nowe możliwości. Na rynku dostępne są m.in. modele typowo miejskie (jak Unity Raggio), crossowe o uniwersalnym zastosowaniu (np. DEMA Terram 5), a także górskie, na których można poszaleć w trudnym terenie (np. R-RAYMON HardRay E 6.0). E-bike każdemu pozwala poruszać się szybciej i pokonywać dalsze trasy, bez większego zaangażowania siły mięśni, a co za tym idzie zmęczenia – pomimo tego, że wciąż należy pedałować. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla młodszych, jak i starszych osób, poszukujących komfortowego środka transportu do pracy czy na rekreacyjne wypady.

Niemniej, żeby być w pełni usatysfakcjonowanym z jazdy na elektryku, trzeba wybrać odpowiedni model. Kluczowe znaczenie mają trzy elementy – przeznaczanie roweru, bateria oraz silnik. Pierwsze kryterium dotyczy tego, gdzie najczęściej jeździmy. Czy jest to głównie miasto, czy podróżujemy też poza nie. Bateria decyduje o zasięgu, czyli o tym, jak wiele kilometrów pokonamy na jednym ładowaniu. Silnik natomiast ma wpływ na osiąganą prędkość, która najczęściej wynosi do 25 km/h.

Więcej dowiesz się z Przewodnika po rowerach elektrycznych na CentrumRowerowe.pl.

 

*Jazda na rowerze i hulajnodze elektrycznym nie jest zliczana do aktywności w ramach rywalizacji.