PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Coraz więcej Aktywnych Gmin
10.03.2023

Kolejne gminy dołączają do projektu. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie postanowiliśmy poczekać na decyzje Włodarzy dłużej niż pierwotnie zapowiadaliśmy. Oficjalnie są już z nami: Brodnica, Jaworzyna Śląska, Lubiewo, Łobżenica, Margonin, Międzyzdroje, Ogrodzieniec, Otyń, Pelplin, Płońsk, Puszczykowo, Świerczów, Zaniemyśl i Zapolice.

Tymczasem rozwiewamy wątpliwości, odpowiadając na najczęściej zadawane pytania przedstawicieli samorządów:

Czy udział w projekcie jest płatny?  NIE!

Co daje gminom udział w projekcie? Gminy zyskują dostęp do aplikacji Aktywne Miasta z poziomu lokalnego administratora, tj. możliwość organizacji własnych lokalnych rywalizacji, gier miejskich, czy sportowych wyzwań, a także wprowadzanie dla mieszkańców proponowanych szlaków i tras turystycznych/ rekreacyjnych. W czerwcu gminy wezmą udział w ogólnopolskiej rywalizacji Rowerowa Stolica Polski.

Jakie najważniejsze obowiązki spoczywać będą na gminie w ramach projektu?  Lokalna promocja, wyznaczenie koordynatora w gminie do obsługi panelu administracyjnego aplikacji i prowadzenia działań promocyjno-informacyjnych wśród mieszkańców oraz nagrodzenie pierwszych „trójek” w czerwcowej rywalizacji rowerowej.

Kiedy gmina zyskuje dostęp do panelu administratora w aplikacji? Niezwłocznie po podpisaniu umowy, koordynator wskazany w umowie otrzymuje dedykowane kody umożliwiające zalogowanie do panelu i rozpoczęcie pracy.

Jeśli mają Państwo więcej pytań i wątpliwości albo chcą zgłosić akces gminy, poprosimy o kontakt przedstawiciela z urzędu miasta bądź gminy na adres: kontakt@aktywne.miasta.pl