PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

ABC.. czyli najważniejsze zasady udziału w Treningu do Rowerowej Stolicy Polski 2023
17.03.2023

Dla wszystkich rowerowo zakręconych, którzy dołączyli lub planują wziąć udział w oficjalnej rozgrzewce do Rowerowej Stolicy Polski, przygotowaliśmy ABC aplikacji i zasad rywalizacji. Mamy nadzieję, że informacje zebrane w jednym miejscu, pozwolą Wam na poprawne ustawienie aplikacji oraz zapoznanie się z zasadami akcji.

1. Aktualizacja aplikacji
Jeżeli już posiadasz naszą aplikację pamiętaj aby sprawdzić czy Twoja wersja aplikacji jest aktualna. Jeżeli nie, zmień to koniczynie, dokonaj aktualizacji. Wersję swojej aplikacji możesz sprawdzić w Sklep Play lub AppStore.

2. Sposób logowania
W aplikacji są 3 możliwości założenia konta. Pierwsza to rejestracja poprzez aplikację i nadanie loginu oraz hasła. Druga opcja to założenie konta wykorzystując swój osobisty profil na Facebooku oraz trzecia opcja to założenie konta poprzez konto Google.
Pamiętaj w jaki sposób wybrałeś logowanie do aplikacji aby w momencie ponownego logowania użyć tego samego sposobu. Jeżeli logowałeś się np.: za pomocą loginu i hasła, a teraz Facebooka to stworzysz nowe konto, z nowym nr ID użytkownika i nie będziesz mieć dostępu do swojej historii.

3. Jak dołączyć do Treningu?
Znajdź i pobierz aplikację "Aktywne Miasta" z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz "Rywalizacje", następnie w zakładce "Ogólne" - "Trening RSP dla Miast” lub "Trening RSP dla Gmin". Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej - wybierz miasto lub gminę - dla którego chcesz kręcić kilometry. W kolejnym kroku - wybierz grupę - z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!

4. Zmiana miasta/ gminy i grupy
Podczas Treningu możesz swobodnie zmieniać wybrane pierwotnie miasto/ gminę oraz grupę, dla której kręcisz. Pamiętaj, że zgodnie z regulaminem w momencie zmiany grupy Twoje dotychczasowe kilometry zostają w starej grupie i w nowej zaczynasz od zera. Oczywiście Twój indywidualny „licznik” będzie uwzględniał wszystkie pokonane kilometry zapisane w rywalizacji.

5. Kto może dodać miast/gminę jeżeli nie ma go na liście RSP
Może uczynić to tylko Prezydent/Wójt/Burmistrz lub wskazana przez niego jednostka organizacyjna. Każde Miasto i Gmina musi podpisać z organizatorem bezpłatna umowę o współpracy.

6. Próby oszustwa
W przypadku wykrycia przez aplikację podejrzanego treningu, np. ze względu na nadmierną prędkość Twój trening zostanie zapisany jedynie w twojej historii treningów i nie będzie brany pod uwagę w Rywalizacji!
Uruchamianie aplikacji i modułu GPS w pomieszczeniach, szkołach, garażach czy na klatkach schodowych może zostać zakwalifikowane, jako próba oszustwa. Pamiętajcie, że to przede wszystkim zabawa, a dopiero potem rywalizacja! Przestrzegajmy zasad FAIR PLAY i wspólnie bawmy się dobrze!

7. Ograniczony czas trwania treningu
Trening w rywalizacji nie może trwać dłużej niż 24h. Treningi, które będą dłuższe niż 24h zostaną automatycznie zamknięte z uwzględnieniem pokonanego dystansu, który zostanie dodany do rankingu. Automatyczne zamknięcie treningu może powodować brak informacji o spalonych kaloriach w aktywności.

8. Dla jakiego miasta/ gminy kręcisz?
Warto sprawdzić, w aplikacji w zakładce - PANEL UŻYTKOWNIKA do jakiego miasta/ gminy zapisaliśmy się na etapie rejestracji. Warto wybrać miasto/gminę swojego zamieszkania lub dla którego zbiera się kilometry, ponieważ lokalni organizatorzy RSP mogą organizować akcje, gry i zabawy skierowane do użytkowników z konkretnych miast/ gmin, a osoby przypisane do innego lokalizacji ich nie zobaczą.

9. Co zrobić, aby Twój telefon współpracował z aplikacją?
Aplikacja jest jednakowa dla wszystkich, ale telefony, na których jest instalowana są już różne i z klucza (systemowo) mogą blokować naszą aplikacje. Sugerujemy, aby każdy kto instaluje naszą aplikację lub posiada ją już na swoim telefonie zweryfikował ustawienia swojego smartphona. Instrukcje dla 5 najbardziej popularnych modeli telefonów znajdziecie TUTAJ

Podstawowym krokiem do poprawnego działania aplikacji jest wyłączenie oszczędzania baterii w swoim telefonie oraz sprawdzenie czy aplikacja może działać w tle. W większości telefonów ustawienia te można sprawdzić w następujący sposób: ustawienia, aplikacje, Aktywne Miasta, bateria i tutaj należy odszukać funkcję działania w tle.
Dodatkową opcją, którą możecie zastosować jest wyczyszczenie pamięci podręcznej dla aplikacji, która pozwoli na jej szybsze działanie (opcja dla starych użytkowników).
W przypadku wątpliwości, zawsze można w aplikacji zajrzeć do działu POMOC i artykułu PROBLEMY Z ZAMYKAJĄCĄ SIĘ APLIKACJĄ, który w szybki i przejrzysty sposób przestawia jak problem rozwiązać.

10. Jak liczone są punkty w Treningu?
Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W głównej czerwcowej rywalizacji natomiast obowiązuje przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast.

11. Termin synchronizacji treningu
Przejazd uczestnika musi zostać zsynchronizowany w ciągu 24 godzin po jego ukończeniu. Po upływie tego czasu przejazd zostaje automatycznie zapisany w twojej historii treningów i nie będzie brany pod uwagę w Rywalizacji! W uzasadnionych przypadkach Organizator ma prawo zaliczyć przejazd jeżeli został uprzednio poinformowany o możliwości późniejszej synchronizacji treningów np.: ze względu na brak Internetu poza granicami naszego kraju.

12. Czy aplikacja działa bez włączonego Internetu?
Tak. Aplikacja działa bez Internetu, jednak to może powodować zmniejszenie dokładności lokalizacji. W przypadku nawet czasowego braku Internetu, punkty GPS są zapisywane lokalnie na urządzeniu i po ponownym włączeniu aplikacji, pobiera ona dane GPS i przesyła na serwer. Jeżeli uczestnik wykonuje trening bez włączonej transmisji danych i jego trening zostanie zsynchronizowany po upływie 24h od jego ukończenia, aktywność ta nie będzie brana pod uwagę w rankingach.

13. Czy aplikacja działa w tle?
Tak. Aplikacja działa w tle i zapisuje treningi. Pamiętajcie jednak, że jeżeli sami "zabijecie apkę" lub zrobi to Wasz telefon, to aplikacja przestanie działać i zapisywać trening.

14. Czy można przesyłać treningi pomiędzy aplikacją AM a innymi znanymi aplikacjami?
Uczestnik może zaimportować inny przejazd rowerowy z aplikacji/urządzenia GARMIN do rywalizacji do 24 h od jego zakończenia pod warunkiem, że ten nie był poprzednio ręcznie edytowany przez użytkownika. Dotyczy to również dodania, zdjęcia, nadania nazwy przejazdu itd.
Aby dokonać synchronizacji z GARMINEM należy wejść w zakładkę AKTYWNOŚĆ (w dolnym panelu aplikacji) – kliknąć ikonę „ustawienia” (w prawym górnym rogu) i „połączyć” z Garmin Connect.
W przypadku braku automatycznej synchronizacji skorzystać z naszej instrukcji jak zrobić to ręcznie TUTAJ
Uwaga: aktywność Trenażer na Garminie nie jest uwzględniana w naszej aplikacji i rywalizacji!

15. Problem dublowania treningów
Uczestnikowi, który dokonał synchronizacji aplikacji z GARMIN CONNECT i jednocześnie używa aplikacji Aktywne Miasta, powodując dublowanie treningów w rywalizacji, zostanie zaliczony losowo wybrany przez system trening. W przypadku, gdy takie dublowanie treningów nie zostanie automatycznie wyłapane przez system, Organizator może dokonać ręcznej weryfikacji i w momencie wykrycia dublowania treningu, użytkownik zostanie usunięty z rywalizacji.

16. Co w przypadku, kiedy użytkownik Aplikacji przyłączył się do Treningu w trakcie jego trwania, czyli po 21 marca, czy jego kilometry kręcone wcześniej będą brane pod uwagę w Rywalizacji?
Nie, kilometry na poczet Treningu liczone są dopiero od momentu przyłączenia się do Rywalizacji!

17. Kontakt
W razie problemów prosimy o kontakt na adres: support@aktywne.miasta.pl