PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Trening trwa i bije rekordy
12.05.2023

Tylko do 21 maja trwa oficjalny trening przed Rowerową Stolicą Polski. Do tej pory blisko 15 tys. uczestników przejechało już prawie 3 mln kilometrów. 

To doskonały wynik, który do końca treningu z pewnością zostanie jeszcze poprawiony. Tegoroczny trening przed Rowerową Stolicą Polski rozpoczął się o północy 21 marca. Tym razem oprócz tradycyjnej rywalizacji miast zdecydowano się także wprowadzić osobną rywalizację dla gmin. Do tej pory do treningu przystąpiło 61 miast. Bierze w nim udział 11 581 osób, którzy zaliczyli już ponad 118 tys. treningów podczas których przejechali ponad 2,3 mln km. Wśród panów liderem jest Leszek Basiński z Gniezna, który przejechał 7501 km. Wśród pań na czele jest Bogusława Mogielnicka (4305 km) z Zielonej Góry. 

Nowością wprowadzoną w tym roku jest rywalizacja gmin. Do treningu ostatecznie zgłosiło się ich 86. Blisko 4 tys. rowerzystek i rowerzystów przejechało nieco ponad 650 tys. km. 

- Bardzo cieszy nas tak duże zainteresowanie treningiem. Z roku na rok wzrasta, to dobry prognostyk przed Rowerową Stolicą Polski. Wprowadzenie rywalizacji gmin okazało się strzałem w dziesiątkę. Jak pokazują statystyki nie tylko mieszkańcy miast prezydenckich, ale też ci zamieszkali w mniejszych gminach chętnie spędzają czas na rowerach - mówi Tomasz Dobrowolski, koordynator Rowerowej Stolicy Polski. 

Start do tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski nastąpi 1 czerwca. Rywalizacja potrwa do 30 czerwca. Zwycięzcy zarówno w kategorii miast, jak i gmin otrzymają okazałe puchary i samoobsługowe stacje naprawy rowerów. 

Jak wziąć udział w zabawie? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, stworzyć swój profil i wybrać rywalizację i dołączyć!

Patronat na Rowerową Stolicą Polski objęły Związek Miast Polskich i Unia Metropolii Polskich. Tradycyjnie sponsorami akcji są: Centrumrowerowe.pl, Fale Loki Koki, Ibombo, SISU, City Hotel. Patronat medialny sprawują: ESKA, Onet, Medonet i Noizz oraz Rzeczpospolita.