PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Woda Bydgoska. Wyścigi dla pływaków na Brdzie w centrum miasta. Można się zapisywać!
29.06.2023

W zawodach pływackich „Woda Bydgoska” można się zmierzyć z rzeką i rywalami na trzech dystansach. Kolejna edycja – 15 sierpnia.

Trwają już zapisy do udziału w Ogólnopolskich Zawodach Pływackie „Woda Bydgoska”. Na liście uczestników znajduje się już ponad 100 osób. Wyścigi na Brdzie odbędą się tradycyjnie 15 sierpnia. „Woda Bydgoska” to świetna propozycja dla entuzjastów ścigania wpław na otwartych akwenach. Start zostanie usytuowany tradycyjnie na Wyspie Młyńskiej – w samym sercu Bydgoszczy.

Pływacy mają do wyboru trzy dystanse: 650 m, 1600 m, 2800 m. Każdy z nich pokonamy na Brdzie, w jej śródmiejskim, najbardziej malowniczym odcinku. Na najkrótszej trasie uczestnicy popłyną w kierunku Mostów Solidarności i tuż za nim znajdzie się boja zwrotna.

Dystans średni to 1600 m – prezentujemy trasę na zdjęciu poniżej.

Na dystansie 2800 m, najdłuższym w „Wodzie Bydgoskiej” uczestnicy dopłyną aż na wysokość budynku NOT.

Zapisy już się rozpoczęły. Regulamin, mapy tras i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie: https://b4sportonline.pl/wodabydgoska/

Organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „Woda Bydgoska” jest Miasto Bydgoszcz. Partnerzy: Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy, Centrum Handlowe „Rondo” w Bydgoszczy.