PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Kolarskie święto zawita w ten weekend do Bydgoszczy!
24.08.2023

W najbliższą niedzielę, 27 sierpnia odbędzie się największy wyścig kolarski w Bydgoszczy, któremu towarzyszyć będzie wiele rowerowych atrakcji dla fanów dwóch kółek.

Organizatorzy wraz Eneą - sponsorem tytularnym zawodów – zapraszają do kibicowania i udziału wszystkich rowerzystów, niezależnie od wieku, posiadanego roweru czy poziomu zaawansowania!

Enea Bydgoszcz Cycling Challenge to wyścig kolarski, który odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia w samym centrum Bydgoszczy.
Uczestnicy będą rywalizować na widowiskowych pętlach o długości 3,3 kilometra, z podjazdem na Trasę Uniwersytecką oraz metą w okolicy Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Centrum Handlowego Focus.
 
Na starcie zameldują się znakomici zawodnicy z całego kraju, w tym ambasador zawodów: Sylwester Szmyd (jeden z najlepszych w historii polskich kolarzy, obecnie dyrektor sportowy w drużynie Bora-hansgrohe) oraz Filip Maciejuk z drużyny Bahrain Victorious, medalista Mistrzostw Świata juniorów i mulimedalista Mistrzostw Polski.

Serdecznie zapraszam do kibicowania i rowerowej zabawy na wyścigu Enea Bydgoszcz Cycling Challenge! Bydgoszcz jest miastem z bogatymi tradycjami rowerowymi, które chcemy kontynuować. To wydarzenie to nie tylko widowiskowy wyścig kolarski, ale także rowerowe atrakcje dla kibiców i mieszkańców Bydgoszczy. Do zobaczenia w niedzielę na Trasie Uniwersyteckiej! powiedział Sylwester Szmyd, ambasador zawodów.W trakcie trwania zawodów głównych odbędą się także wyścigi dla dzieci i młodzieży oraz rowerowa gra miejska z atrakcyjnymi nagrodami, w której mogą wziąć udział całe rodziny!

Warto nie tylko kibicować, ale też aktywnie wziąć udział w niedzielnych zawodach: wystarczy zabrać rower i pojawić się w okolicach Trasy Uniwersyteckiej od 10:00 do 18:00.
Wspólnie z partnerami wydarzenia przygotowaliśmy szereg bezpłatnych rowerowych atrakcji, w których może wziąć udział każdy posiadacz roweru, niezależnie od wieku czy poziomu sprawności!
W niedzielę, w miasteczku zawodów oraz na terenie Centrum Handlowego Focus, czeka mnóstwo atrakcji, w których można sprawdzić swoją formę, ale też wiedzę o bezpieczeństwie na drodze czy zdrowym odżywianiu. W przerwie zawodów głównych, od godziny 15:15, odbędą się zawody dla dzieci Enea Bike Fun. Do udziału zapraszamy wszystkich młodych fanów dwóch kółek w wieku od 8 do 16 lat. Udział jest bezpłatny, konieczne jest jedynie wypełnienie krótkiego zgłoszenia w biurze zawodów
− powiedział Aleksander Skorecki, współorganizator zawodów.Rowerowa gra miejska to propozycja skierowana dla wszystkich, także rodzin z dziećmi. Celem jest odwiedzenie jak największej ilości punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie, które są zlokalizowane w najciekawszych miejscach Bydgoszczy. Wystarczy zarejestrować się w biurze zawodów, pobrać numer startowy i uruchomić na smartfonie specjalną aplikację, w której wgrana jest trasa.
Osiągnięcie minimalnego poziomu 5 punktów kontrolnych powinno zająć maksymalnie godzinę i będzie doskonałą okazją do podjęcia sportowego wyzwania np: z dziećmi. Można też pokusić się o zdobycie kompletu 15 lokalizacji, co będzie wyzwaniem nawet dla doświadczonych rowerowych turystów! Rowerowa Gra Miejska jest również bezpłatna, odbędzie się w sobotę i niedzielę, a jej ukończenie gwarantuje otrzymanie kolarskiego bidonu lub profesjonalnych skarpetek
  − zaprasza Jakub Kubiński, współorganizator zawodów.

– Wszystkich miłośników dwóch kółek zachęcamy do udziału w sportowej imprezie. Enea Bydgoszcz Cycling Challenge to wydarzenie dla rowerzystów chcących sprawdzić swoje możliwości i przeżyć przygodę z rowerem. W wyścigu mogą wziąć udział zarówno doświadczeni kolarze, jak i amatorzy – powiedział Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy i dodaje: – kolarstwo to wspaniała dyscyplina sportu, dlatego bez wahania włączyliśmy się w przygotowania tegorocznych zawodów. Enea Bydgoszcz Cycling Challenge służą nie tylko upowszechnianiu kolarstwa jako wszechstronnej formy ruchu, ale również promocji Bydgoszczy i propagowaniu aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród naszych mieszkańców.

Plan Enea Bydgoszcz Cycling Challenge 27 sierpnia 2023
11:00 – wyścigi eliminacyjne I (rowery szosowe)
12:00 – wyścigi eliminacyjne II (rowery szosowe)
13:00 – wyścig rowerów innych
14:00 – 15:15 – Wielki Finał (rowery szosowe)
15:15 – 16:00 – bezpłatne rowerowe zawody dla dzieci i młodzieży Enea Bike Fun
16:00 – 18:00 – Indywidualna jazda na czas

W sobotę i niedzielę od 9:00 do 21:00 odbywa się też rowerowa gra miejska: Rower Dodaje Energii.

Formuła zawodów
Enea Bydgoszcz Cycling Challenge to widowiskowy wyścig kolarski rozgrywany w samym centrum Bydgoszczy na Trasie Uniwersyteckiej.

Zawody główne składają się z dwóch części:

 • Wyścigów eliminacyjnych i Wielkiego Finału na widowiskowych pętlach o długości 3,3km
 • Jazdy Indywidualnej na czas na dystansie 3 pętli (10 kilometrów).

Oprócz rywalizacji dla dorosłych, odbędą się też zawody dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych oraz rajd rowerowy dostępny dla każdego fana dwóch kółek, także amatora.

W ramach Enea Bydgoszcz Cycling Challenge rozgrywane są:

 1. A) Eliminacje i Wielki Finał w kategoriach rowerów szosowych:
  Eliminacje: 6 rund (ok. 21 km) o 11:00 i 12:00
  Wielki Finał: 10 rund (ok. 36 km) o 14:00
  B) wyścig w kategoriach rowerów innych: 6 rund (ok. 21 km) o 13:00
  C) Indywidualna jazda na czas: 3 pętle (ok.10 km): od 16:00

Zapisy na zawody główne są otwarte
Można zgłaszać się na stronie www.CyclingChallenge.pl oraz w biurze zawodów (w sobotę od 9:00 do 21:00 i niedzielę od 9:00 do 15:00)

Komplet informacji o zawodach, ich harmonogram oraz mapy tras znajdują się na stronie www.CyclingChallenge.pl