PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

IBOMBO ponownie współorganizatorem Rowerowej Stolicy Polski!
25.01.2024

Choć rower może być dokładnie przygotowany do jazdy po mieście, to niestety nie wyklucza to możliwości wystąpienia awarii w trakcie trasy. Rowerzyści często nie mają przy sobie pełnego zestawu narzędzi, zwłaszcza, gdy korzystają z roweru jako środka transportu do pracy czy szkoły. W takich sytuacjach stacja naprawy rowerów staje się nieocenionym wsparciem i ratunkiem.

Samoobsługowe stacje rowerowe - Gdzie je znaleźć?

Coraz częściej można spotkać punkty służące do naprawy rowerów, które są umieszczane w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej oraz na popularnych ścieżkach rowerowych, z których chętnie korzystają rowerzyści. Jednak tego rodzaju stacje mogą być również zlokalizowane przy obiektach dostosowanych do potrzeb miłośników jazdy na dwóch kółkach.

Warto rozważyć umieszczenie stacji naprawy rowerów przed większym sklepem lub centrum handlowym, co stanowi doskonałe uzupełnienie dla parkingu rowerowego. Stacja naprawcza rowerowa może również znaleźć swoje miejsce przy ośrodku wypoczynkowym, hotelu, restauracji, klubie fitness lub siłowni. Takie lokalizacje mogą być również charakterystycznymi punktami nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Obecność punktów naprawy rowerów wpływa pozytywnie na wartość nieruchomości znajdujących się w ich pobliżu.

Dla rowerzystów, którzy napotykają stację naprawczą w trakcie podróży, jest to idealne miejsce do dokonania prostych napraw, takich jak wymiana dętki, dokręcenie bagażnika, uchwytu na bidon czy regulacja układu hamulcowego i napędowego. Im bardziej kompleksowe wyposażenie posiada taki punkt naprawy, tym użytkownicy rowerów mogą przeprowadzić bardziej zaawansowane naprawy.

W tym celu idealnie sprawdza się nowoczesna samoobsługowa stacja naprawy rowerów IBOMBO PRS-sV20. To miejsce, w którym rowerzysta może skorzystać z profesjonalnych narzędzi, takich jak klucze, wkrętaki, czy łyżki do opon. Dla osób, które potrzebują wsparcia w naprawie, dostępna jest także opcja skanowania kodu QR, co pozwala na uzyskanie przejrzystej instrukcji naprawy roweru na ekranie smartfona.

Innowacyjność dotyczy również wprowadzania na rynek co raz to nowych produktów, np. stacje do naprawy rowerów z modułem ładowania rowerów elektrycznych e-bike z certyfikowanymi ładowarkami zapewniającymi bezpieczne ładowanie większości baterii e-bike’ów (obejmując około 90% rynku). Dzięki temu nie ma konieczności wożenia ze sobą swojej ładowarki. Zapotrzebowanie na ładowarki do e-bike'ów jest dzisiaj coraz bardziej istotne i ma rosnący wpływ na rozwijającą się branżę rowerową oraz ogólną transformację transportu.

Najnowszy produkt marki IBOMBO® to stacja do ładowania i naprawy rowerów napędzana za pomocą panelu solarnego pozwalająca na pompowanie kół pompką z kompresorem oraz na ładowanie telefonów komórkowych poprzez port USB lub indukcyjnie.

Również innowacyjny rozwiązaniem jest nasz autorski metalowy dwukomorowy adapter pompki zbudowany z wysokiej jakości stopów aluminium i stali nierdzewnej – znanych ze swojej wytrzymałości i trwałości. Dzięki czemu głowica pompy może wytrzymać częste użytkowanie, niekorzystne warunki pogodowe i potencjalne niewłaściwe użytkowanie, oferując niezawodne i trwałe rozwiązanie.

Metoda dotarcia do nowych klientów.

Jeśli w pobliżu Twojego biznesu, niezależnie czy to sklep, siłownia czy restauracja, pojawi się nowoczesna stacja obsługująca rowery lub mniejszy punkt naprawczy dla rowerów, to już niedługo Twój biznes stanie się rozpoznawalny wśród entuzjastów dwóch kółek.

Napompowanie opon lub regulowanie hamulców może stać się doskonałą okazją do zaprezentowania swoich usług. Kiedy rowerzysta skorzysta z naprawy i poczuje się zadowolony, istnieje większa szansa, że zrobi większe zakupy u Ciebie lub zatrzyma się na filiżance kawy w Twoim lokalu. To spowoduje większy ruch wokół Twojego sklepu lub klubu fitness, co przyciągnie uwagę innych klientów i podkreśli, że oferujesz coś wyjątkowego, a Twój biznes cieszy się dobrą reputacją.

Kreowanie prestiżu.

Inwestując w stację naprawy rowerów, zyskasz uznanie w oczach zarówno właścicieli rowerów, jak i tych, którzy wspierają ekologiczne środki transportu.

Twoja firma zostanie postrzegana jako troszcząca się o środowisko i promująca przesiadkę z samochodu na rower. Firmy takie cieszą się szacunkiem klientów, co przekłada się na większe zainteresowanie ich produktami i usługami. Posiadanie punktu naprawy rowerów, rozległej stacji oraz wygodnego parkingu dla rowerów może stać się Twoją wizytówką i znacząco wpłynie na reputację Twojej marki.

Dodatkowa przestrzeń reklamowa.

Marzysz o zachwyceniu rowerzystów i jednocześnie pozyskaniu kilkunastu tysięcy centymetrów kwadratowych dodatkowej powierzchni reklamowej? Rozważ inwestycję w stację naprawy rowerów, która oferuje wystarczająco dużo miejsca na umieszczenie na niej Twojego firmowego logo, nazwy oraz nawet chwytliwego hasła reklamowego.

Taka koncepcja przyczyni się do podniesienia świadomości marki wśród potencjalnych klientów. Reklama umieszczona na tym obiekcie zostanie dostrzeżona przez tysiące osób, nie tylko przez rowerzystów. Dodatkowo, stacja naprawy rowerów może zostać pomalowana w kolorach pasujących do wizualnej identyfikacji Twojej firmy, co sprawi, że stanie się ona integralną częścią jej konceptu. W ten sposób zdobędziesz kolejne, niezwykle efektywne narzędzie promocji.

Inwestując w miejsce, gdzie rowerzyści będą mogli napompować opony, dokręcić poluzowane pedały i dostosować lusterka oraz regulować napęd, nie tylko wyrazisz szacunek dla miłośników dwóch kółek, ale także przyczynisz się do rozwoju swojej marki. Zyskasz większy prestiż, lepszą reputację i zyskasz zaufanie konsumentów.

Skąd wziął się ten innowacyjny pomysł?

Pomysł na markę IBOMBO narodził się prawie 11 lat temu z nieoczekiwanych i przypadkowych problemów technicznych podczas jazdy na rowerze. Awaria roweru może skomplikować cały dzień i pokrzyżować wiele planów. Stacje Naprawy Rowerów IBOMBO pozwalają na szybkie uzupełnienie powietrza w oponach do ciśnienia wynoszącego nawet 10 BAR, oraz są przydatne przy podstawowych regulacjach i naprawach. Ten pomysł okazał się tak trafny, że urządzenia z logo polskiej firmy można znaleźć w przestrzeni miejskiej i poza nią, w ponad 40 krajach.

Obecnie na terenie Polski funkcjonuje już ponad 5000 takich stacji, z największą ich liczbą znajdującą się w miastach takich jak Warszawa, Poznań, Trójmiasto, Kraków, Wrocław i Tychy. Stacje IBOMBO są obecne w różnorodnych miejscach, od budynków Parlamentu Europejskiego w Brukseli, poprzez CERN w Genewie, amerykańskie bazy wojskowe w Niemczech, aż po małą parafię w Austrii czy świetlicę wiejską w gminie Niegowa (Śląskie). Pozytywne recenzje dotyczące łatwości obsługi tych urządzeń stanowią przykład dla innych, którzy chcieliby wprowadzić samodzielne, bezpłatne i niezbędne korekty w swoich rowerach, bez konieczności oczekiwania na usługę w tradycyjnych serwisach lub przenoszenia podstawowych narzędzi do regulacji rowerów.


Poprzez zakup stacji IBOMBO, klienci budują swój wizerunek jako zaangażowane w sprawy społeczne podmioty, które wspierają aktywność fizyczną, zdrowy styl życia oraz troszczą się o ochronę środowiska.