PL EN
Kontrast Menu Sklep

FAQ

FAQ

Najczęściej zadawane pytania dot. RSP

 

1. Jak liczone są punkty do Rywalizacji?

Punkty są przeliczane według nieskomplikowanego wzoru:

gdzie:

distance - liczba kilometrów przejechana dla danego miasta

current - liczba mieszkańców danego miasta

X - przelicznik zamieniający na punkty, w naszym wypadku wynosi "1000"

Liczba mieszkańców danego Organizatora Lokalnego (Miasta, dla którego zbieracie punkty) jest liczona na podstawie danych GUS aktualizowanych każdego kolejnego roku realizacji Projektu.

Powyższy przelicznik daje równe szanse wszystkim samorządom.

2. Co oznaczają punkty, które pojawiają się po zakończeniu treningu i co mogę z nimi zrobić?

Po każdym skończonym treningu pokazują się statystyki, na które składa się liczba kilometrów, kalorii, dystansu oraz informacja o zdobytych monetach. Nie mylcie monet z punktami zdobytymi do Rywalizacji Rowerowej. Są to Wasze indywidualne monety, które zbieracie i możecie wymienić np. na zniżki/nagrody.  Aplikacja posiada zakładkę Wyzwania i Nagrody. Tutaj sprawdzicie na co możecie wymienić indywidualne monety.

3.  Czy można zmienić grupę podczas trwania Rywalizacji?

Tak, jednakże kilometry zostają w dotychczasowej grupie.

4. Jak liczone są moje monety?

Monety przyznawane są w zależności od aktywności sportowej, np. za jazdę na rowerze przyznajemy 2 punkty, za bieganie 4 :)

5. Co z fałszywymi treningami, tzw. "oszustami"?

Nasz system jest tak opracowany, że wskazuje  wszystkie "podejrzane" treningi. Następnie każdy trening jest indywidualnie oceniany przez nasz dział analiz. Po wnikliwej analizie decydujemy o zatwierdzeniu lub usunięciu treningu. 

6. Czy aplikacja działa bez włączonego Internetu?

Tak. Aplikacja działa bez Internetu. W przypadku nawet czasowego braku Internetu - punkty GPS są zapisywane lokalnie na urządzeniu i po ponownym odpaleniu aplikacji, pobiera ona dane GPS i przesyła na serwer.

7. Co to za dział Moje Rywalizacje?

Tutaj pojawiają się wszystkie rywalizacje stworzone przez Was. Taką rywalizację możecie stworzyć w dziale  Cele np.  pomiędzy znajomymi z pracy.

8. Czy aplikacja ma jakieś ograniczenia, np: prędkości, długości, itp.?

Tak. Aby Rywalizacja przebiegała w uczciwej formule takie ograniczenia aplikacja posiada. Wszystkie podejrzane aktywności trafiają do działu analiz i są usuwane.

9. Czy aplikacja działa w tle?

Tak. Aplikacja działa w tle i zapisuje treningi. Pamiętajcie jednak, że jeżeli sami "zabijecie apkę" lub zrobi to za Was telefon, to aplikacja przestanie działać i zapisywać trening.

10. Dlaczego pojawiają się problemy z „zabijaniem aplikacji” przez telefony?

Zazwyczaj jest to wina tzw. trybów oszczędzana baterii, które są ustawione systemowo w telefonie. Dlatego sugerujemy, aby je wyłączyć dla naszej aplikacji. Najwięcej problemów występuje na urządzeniach Huawei i Honor.
Zalecamy zerknięcie do naszego poradnika, który podpowiada, jak temu zapobiec. Znajdziecie go w w Aplikacji w zakładce "Pomoc".

11. Skąd biorą się „skoki” w treningach?

Niestety, skoki mogą się zdarzyć, ponieważ moduł GPS w telefonie potrzebuje czasu na ustalenie Waszej dokładnej lokalizacji. Oprócz tego sygnał osłabiają m.in. zabudowania i złe warunki pogodowe. Zalecamy korzystanie z aplikacji na otwartym terenie i odradzamy  korzystanie z niej bezpośrednio w budynkach.

12. Czy mozna przesyłac treningi pomiędzy Aplikacjią AM a innymi znanymi aplikacjami?

Uczestnik może zaimportować inny przejazd rowerowy z aplikacji/urządzenia GARMIN do rywalizacji, pod warunkiem, że ten nie był poprzednio ręcznie edytowany przez użytkownika.

13. Czy w przypadku, kiedy użytkownik Aplikacji przyłaczył się do Rywalizacji w trakcie jej trwania, czyli po 1 czerwca, jego kilometry kręcone wczesniej (od 1 września) będą brane pod uwagę w Rywalizacji?

Nie, kilometry na poczet Rywalizacji liczone są dopiero od momentu przyłączenia się do Rywalizacji!

14. Problemy z aplikacją na poszczególnych telefonach

Instrukcje TUTAJ

15. Filmy instruktażowe TUTAJ

16. W razie problemów prosimy o kontakt na adres: support@rowerowastolicapolski.pl